Dienas ziņas

Par viesnīcu pārbūvētā ēka joprojām tukša

Dienas ziņas

Top japāņu un latviešu mākslas darbs

Vērtēs vecāku atbildību par trolejbusā atrasto zēnu

Vērtēs vecāku atbildību par Rīgā trolejbusā atrasto zēnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Bērnus līdz septiņu gadu vecumam nedrīkst atstāt bez uzraudzības, un tas nozīmē, ka viņi vieni paši nedrīkst atrasties uz ielas un nedrīkst vieni paši braukt sabiedriskajā transportā. Tomēr otrdien Rīgā kāds trolejbusa pasažieris pamanīja transportlīdzeklī aizmigušu zēnu. Sešgadnieks teica, ka braucis uz skolu, taču pēc pamošanās pilsētas apkārtnē vairs neorientējās un vecāku meklēšanā iesaistījās policija. Tagad speciālisti vērtēs vecāku atbildību.    

Pašvaldības policijas video redzams, kā kārtības sargus vienā no pieturvietām sagaida vīrietis kopā ar mazu zēnu. Tieši pasažieris Viktors pamanīja trolejbusā aizmigušo zēnu un izsauca policistus.

Zēnu atrada 5. maršruta trolejbusā, viņš brauca kopā ar Viktoru līdz pieturai “Daugavas stadions”, viņš bija aizmidzis.

Sarunas laikā puika pastāstīja, ka viņam ir tikai seši gadi. Taču bērni bez pieaugušajiem trolejbusā drīkst braukt tikai no septiņiem gadiem.

Viktoram pašam ir trīs bērni, tāpēc, pirms lēmis izkāpt savā pieturā, lai dotos uz darbu, viņš par gulošo zēnu informējis trolejbusa vadītāju.

“Uz ko vadītājs atbildēja, ka tas nav viņa pienākums. Es biju tā kā vienīgais, kas pamodināja viņu. Man likās aizdomīgi, ka viņš brauc, skola pēc skolas. Viņš būtu varējis aizbraukt tālāk un vēl braukt pa apli ar tādu autovadītāju un pārējo [pasažieru] attieksmi,” sacīja Viktors.

Zēnam līdzi nebija skolas somas, skolas nosaukumu viņš neatcerējās, arī vecāku tālruņa numurus ne, un tālāk viņa vecāku meklēšanā iesaistījās kārtības sargi.

Zēns gan zināja, ka dzīvo Imantā, un atzina, ka apmaldījies.

Taču mājās, kur zēns nemaz nav deklarēts, vecāku nebija. Arī atslēgas puikam nebija.

Tad viņš atcerējies skolas nosaukumu un tika laimīgi nogādāts tur. Pašvaldības policijā uzsver, drošības jautājumi ar pirmo klašu audzēkņiem regulāri jāpārrunā.

“Bērns, īpaši sešus gadus vecs, tiešām šādā stresa situācijā var aizmirst ļoti daudzas svarīgas lietas. Tostarp arī savas skolas nosaukumu, kuru viņš patiesībā ļoti labi zināja, bet viņš bija noraudājies, ļoti satraucies. Līdz ar to visi šie drošības jautājumi ar saviem bērniem regulāri ir jāpārrunā. Nepietiek ar to, ka vienreiz bērnam izstāsta un paļaujas uz to, ka viņš atcerēsies,” uzsvēra pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Tuvākajā laikā vecāku atbildību, palaižot bērnu vienu pašu uz skolu cauri visai Rīgai, vērtēs domes atbildīgā apakškomisija. Tajā piedalīsies arī bāriņtiesa.

Par bērna atstāšanu bez uzraudzības vecākiem draud naudassods līdz pat 70 eiro. Ja bērnu atkārtoti pieķer bez vecāku uzraudzības, tad var nākties šķirties no 210 eiro.

Māti policijai sazvanīt neizdevās, bet tēvs teicis, ka puika uz skolu otrdien bija jānogādā mātei. Savukārt skolā apliecināja, ka saņemta mātes zīme – zēns savu maršrutu zinot.

“Protams, tas neattaisno šo situāciju. Noteikti nē. Es pat teiktu, ka ir izglītības iestādes, kas to nosaka vēl stingrāk. Piemēram, kamēr bērns mācās 1. klasē, viņš ir atvedams un aizvedams no izglītības iestādes ar kādu pieaugušo vai brāli, māsu, kuri ir vismaz 13 gadus veci,” skaidroja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve Liene Masļeņikova.

Gadā likumsargi noformē ap 100 šādu pārkāpumu protokolu. Katrs no šiem gadījumiem nozīmē risku bērna drošībai. Kamēr pieaugušam cilvēkam brauciens sabiedriskajā transportā ir daļa no ikdienas, bērniem tas var izvērsties arī ļoti bēdīgi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti