Dienas ziņas

Komponistam Jēkabam Graubiņam – 130

Dienas ziņas

Salacgrīvā pauž atbalstu dzelzceļa līnijai "Rail Baltica"

Ventspilniekus neapmierina dzīvnieku patversme

Ventspilnieki kritizē pašvaldības izvēlēto dzīvnieku patversmi; vietvara sola rīkot konkursu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ventspils pusē dzīvnieku aizstāvji sociālajos tīklos turpina asi kritizēt vietējās dzīvnieku patversmes “Rembo” darbu, bet Ventspils pilsētas un novada pašvaldībām, lai atbilstīgi labturībai nogādātu patversmē klaiņojošus dzīvniekus, izrādās, kritērijs ir tikai viens  - lētākā cena konkursā.  

Publisks nosodījums tika pausts arī pēc starpgadījuma, kad no kāda grausta Ventspilī, kur ilgu laiku dzīvoja un vairojās bezsaimnieka suņi, dzīvnieki tika nogādāti nevis patversmē, bet gan kādās mājās Ugālē.   

Grūti sazvanāma, nesaprotami finansēta un bieži pārpildīta – tāds esot iemesls, kāpēc bezpajumtes dzīvnieki nenonāk patversmē ''Rembo'', kas oficiāli ar līgumu pilda Ventspils pilsētas un Ventspils novada dzīvnieku patversmes funkcijas. Piemēram,  nesen 10 suņi ir nonākuši Ugālē, nevis Ventspils dzīvnieku patversmē, kura pēdējā laikā izpelnījusies asu kritiku.

Ventspilī bezsaimnieka dzīvnieku jautājums tiekot risināts ļoti formāli, uzskata biedrības ''Ar sirdi delnā'' dibinātāja Andra Tomase, kura Ugālē uzņēma suņus.

“Man tas vairāk izskatās pēc futbola, visticamāk, lai no problēmas paietu tālāk,” situāciju vērtēja Tomase.

Atbildīgais dienests -  Ventspils ''Komunālā pārvalde'' - skaidro, ka iedzīvotāji visbiežāk zvana pašvaldības policijai, tad dzīvniekus ķer uzņēmums ''Djuma 4'', ar ko pašvaldībai noslēgts līgums un nogādā patversmē, kas uzvarējusi atklātā iepirkumu konkursā ar lētāko cenu.

“Kādēļ Ventspils pilsētai būtu jābūvē sava dzīvnieku patversme, jātērē liela nauda, pēc tam jātērē nauda patversmes uzturēšanai, ja ir cilvēki, kuri ar to nodarbojas,” saka   pašvaldības uzņēmuma “Komunālā pārvalde” pārstāvis Edgars Puriņš

Trīs gadus Ventspils klaiņojošie dzīvnieki tika transportēti uz Saldus patversmi, kas bija dārgi un neērti. Jautājumu atrisinājis Vārves pagasta uzņēmējs, kas nosolījis lētāko cenu, iztiekot ar 8,5 tūkstošiem gadā. Ventspils novada pašvaldība  šo jautājumu risina līdzīgi. Vienīgā atšķirība, ka līdz šim netika izsludināts publisks konkurss.

“Ņemot vērā, ka ir pietiekami lieli attālumi un ceļa izdevumi ir dārgi, tad vietējā - Ventspils dzīvnieku patversme - iznāk vislētākā,” skaidroja Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks.

Tomēr 700 eiro mēnesī no Ventspils pašvaldības un 4000 gadā no novada pašvaldības acīmredzot nav pietiekami. Dzīvniekiem nav adopcijas līgumu, vairums netiek čipoti, reģistrēti un vakcinēti.

Gan Ventspils ''Komunālā pārvalde'', gan Ventspils novada dome sižeta veidošanas laikā apliecināja, ka turpmāk tiks rīkoti publiski iepirkumu konkursi, kurā varēs pieteikties ikviens ar savu dzīvnieku patversmes alternatīvo  ideju.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti