Dienas ziņas

Krievijas karš bremzē Eiropas ekonomiku

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ukrainas kara bēgļu ģimenes dala kopmītnes ar studentiem

Ventspilī Ukrainas bēgļu ģimenes dala kopmītnes ar studentiem

Ventspils pašvaldība no kara skartās Ukrainas atbraukušos bēgļus izmitina augstskolas dienesta viesnīcā. Taču līdz ar mācību gada sākumu tur gribēs atgriezties lielāks studentu skaits.

Pašlaik Ventspilī reģistrēti 605 no Ukrainas iebraukušie civiliedzīvotāji. Iespējams, ukraiņu ir vairāk, jo kāds pilsētā uzturas arī caurbraucot vai uz īsu brīdi. No reģistrētajiem vairāk nekā puse apmetušies īrētos dzīvokļos vai pie draugiem un radiem, bet pārējiem Ventspils pašvaldība ierādījusi naktsmājas Ventspils Augstskolas dienesta viesnīcā, kur sadzīve jādala ar studentiem.

“Gan mūsu studenti, gan kolēģi ir ļoti saprotoši. Ir patīkami, ka šie Ukrainas civiliedzīvotāji sveicinās jau latviešu valodā un ir pateicīgi, ka var šeit dzīvot,’ pastāstīja Ventspils Augstskolas rektors Kārlis Krēsliņš.

Studentu kopmītnes izmanto gan tehnikuma, gan augstskolas jaunieši, un sadzīves jautājumi jārisina kopīgi. Visgarākās rindas veidojas veļas telpā, kur pieraksts var būt pat pēc pusnakts, jo ģimenēm ar bērniem veļas ir daudz.

“Kad atnāc mazgāt pēc sava pieraksta, citi vēl nav paspējuši, jo mūsu ir daudz. Grafiks ir nobīdījies, un viss aizkavējas. Ir arī tā, ka visiem ledusskapī vietas nepietiek, nav, kur likt produktus,” pastāstīja ukrainiete Žanna Zemenko no Harkivas.

Darba dienās Ventspils Augstskolas studentu viesnīcas gaiteņi ir klusi, jo vairāk nekā puse Ukrainas bēgļu jau atraduši darbu. 

Tikmēr Darja un Arina aizgulējās un neatrodas bērnu vasaras nometnē, bet viņu mammas strādā, un  bērnus pieskata vecmāmiņas. “Visiem jau vietas pietiek, bet gribētos vairāk,” atzina skolniece Darja.

Ukrainas bēgļu koordinatore Ventspilī Irina Hubarčuka informēja, ka šobrīd te izmitināti 244 Ukrainas iedzīvotāji. “Diemžēl pieplūdums no Harkivas un Doneckas reģioniem turpinās. Pārsvarā viņi ierodas caur Krievijas robežām. Vairumā gadījumu  tās ir ģimenes ar bērniem,” pastāstīja Hubarčuka.

Ventspilī tāpat kā Rīgā pašvaldības ierādītās naktsmītnes jau ir aizņemtas. Gultasvietas tiek piedāvātas vien tad, ja kāds aizbrauc. 

“Nav jau aiz kalniem 1. septembris. Atgriezīsies studenti, un zināms, ka augstskolas kopmītnēs dzīvo arī tehnikuma un mūzikas skolas audzēkņi. Tas skaits jau viņiem būs nepieciešams. Lielāku skaitu noteikti nevarēs ņemt, ar tiem 250 būs jārēķinās,” pastāstīja Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieks Aigo Gūtmanis (''Latvijai un Ventspilij'').

Ventspils Augstskolas dienesta viesnīcā ir kopumā 600 vietu, studentiem un skolēniem rezervētas 400. Sākoties mācību gadam, iespējams, daļa bēgļu ģimeņu, kurās ir skolēni un studenti, dosies atpakaļ uz Ukrainu. Līdz ar to atkal atbrīvosies vieta citiem, un tikai tādējādi, kā piebilst pašvaldībā, šobrīd ir vienīgā iespēja uzņemt vēl kādu.  

KONTEKSTS:

No 1. jūlija, kad stāsies spēkā samazinātais atbalsts par Ukrainas bēgļu izmitināšanu, cita mītnes vieta būs jāmeklē aptuveni 3000 bēgļiem, paziņojusi Latvijas Pašvaldību savienība (LPS).

LPS norādīja, ka ne tikai Rīgā, bet arī daudzās citās pašvaldībās ir sasniegtas bēgļu izmitināšanas kvotas. Tāda situācija ir Rēzeknē, Rēzeknes novadā, Saulkrastu, Tukuma, Varakļānu, Siguldas un citos novados.

Tikmēr Latvijas Lielo pilsētu asociācijā pavēstīja, ka vairākās pilsētās sākta Ukrainas bēgļu izlikšana no tūrisma mītnēm un līgumu laušana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti