Rīta Panorāma

Intervija ar RSU rektoru Aigaru Pētersonu

Rīta Panorāma

Tenoru Trio koncerts «Arrivederci Roma» Rojas brīvdabas estrādē

Intervija ar valsts prezidentu Raimondu Vējoni

Vējonis par paveikto prezidenta amatā: Galvenie uzsvari likti uz iekšējo un ārējo drošību

Galvenie uzsvari likti uz ārējās un iekšējās drošības stiprināšanu – tā savu četrus gadus ilgušo darbu Valsts prezidenta amatā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" vērtēja Raimonds Vējonis.

Vējonis klāstīja, ka viņš Valsts prezidenta amatā lielu akcentu licis uz iekšējās un ārējās drošības stiprināšanu, kā arī sociālekonomisko drošību. Panākts, ka Latvija aizsardzības jomai novirza 2% no iekšzemes kopprodukta, tāpat panākta NATO spēku paplašinātā klātbūtne Baltijas valstīs.

"Varam justies daudz drošāk," piebilda Vējonis.

Vienlaikus prezidents atzina, ka ir pāris lietas, ko līdz šim nav izdevies panākt – grozījumi Saeimas kārtības rullī, lai uzlabotu parlamenta darbu, kā arī automātiska pilsonības piešķiršana nepilsoņu bērniem. Tiesa, šajā Saeimā darbs pie tā turpinās, un cerams, ka parlamentāriešiem "pietiks drosmes to izdarīt".

Vējonis norādīja, ka Latvijā jātupina stiprināt tiesiskums, un cerams, ka nākamā Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita piedāvātās idejas šajā jomā gūs atbalstu parlamentā.

Vējonis atturējās runāt par saviem turpmākajiem plāniem, norādot, ka atpūtīsies un pavadīs laiku kopā ar mazdēlu.

KONTEKSTS:

Saeima 29. maijā Valsts prezidenta amatā ievēlēja Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Egilu Levitu, kuru šim amatam virzīja koalīcijas politiķi. Par Levitu nobalsoja 61 deputāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti