Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Dombravu

Rīta Panorāma

Intervija ar Tomu Grēviņu

Intervija ar Raimondu Vējoni

Vējonis: Nākamajai valdībai būs jāstrādā tikai un vienīgi ar nepopulāriem lēmumiem

Šis ir pēdējais brīdis, lai stabilizētu situāciju un attīstītu valstī, tāpēc nākamajai valdībai būs jāstrādā tikai un vienīgi ar nepopulārajiem lēmumiem, intervijā LTV “Rīta panorāmai” pauda Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš atgādināja, ka, dodot partijām uzdevumu līdz gada beigām atrast premjera amata kandidātu, politiķiem arī prasīts skaidrs modelis, kā varētu izskatīties koalīcija – vai pretendenti varēs savākt nepieciešamo balsu daudzumu, lai izveidotu nākamo valdību, un kādi  būs tās darbi.

Prezidents uzsvēra, ka koalīcijai jābūt spēcīgai, lai pieņemtu nepieciešamus, lai arī nepopulārus lēmumus, ne tikai izglītības un veselības aprūpes nozarē, arī citās jomās, turklāt, lai šos lēmumus varētu pieņemt ne tikai Ministru kabinetā, bet arī Saeimā.  

“Diemžēl šogad partiju darbība liecināja, ka politiķi mēģina pieņemt lēmumus, vadoties no reitingiem,” sacīja Vējonis.

Viņš pieļāva, ka tā varētu būt arī nākamgad, jo tuvojas pašvaldību velēšanas un zināmā mērā parlamenta darbs atsaucas arī uz pašvaldībām.

Taču ir jāsaprot, ka “šis ir pēdējais brīdis, lai valsti stabilizētu un attīstītu, [..] mēs nevaram vilkt  bezgalīgi, jo tāds vai šitāds lēmums jāpieņem”.  Ja valdība nespēj pieņemt konkrētus lēmumus un sniegt konkrētas atbildes, sabiedrībā veidojas negatīvs viedoklis par dažādiem jautājumiem, aug neapmierinātība ar politiķiem, aug neuzticība valdībai un Saeimai, norādīja Vējonis.

Viņš uzsvēra, ka nākamā valdība nevarēs nodarboties ar populismu, nevar solīt, “ka tur būs tik miljoni eiro, tur būs tik”, jo budžeta līdzekļi ir ierobežoti, un tieši otrādi -  būs jāpārskata esošie izdevumi. 

Nākamajai valdībai “būs jāstrādā tikai un vienīgi ar nepopulāriem lēmumiem”, atzina prezidents.  

Jau ziņots, ka pēc  “Vienotības” premjerministres Laimdotas Straujumas demisijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis deva partijām laiku līdz gada beigām, lai vienotos par nākamo koalīciju, premjeru un darba prioritātēm.

Pēc vairāk nekā nedēļu ilgušajām spekulācijām "Vienotība" oficiāli paziņoja, ka premjera amatam izvirzīs partijas līderi Solvitu Āboltiņu, bet par to gan vēl tiek plānots balsojums frakcijā, jo Āboltiņu neatbalsta arī daļa pašas partijas biedru.  Kategoriski pret darbu Āboltiņas valdībā ir pašreizējie koalīcijas partneri – Nacionālā apvienība, savukārt trešais koalīcijas partneris – Zaļo un zemnieku savienība paziņoja, ka līdz 28.decembrim izvirzīs virzīs savu kandidātu premjera amatam. 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti