Veidos darba grupu visaptverošas valsts aizsardzības koordinācijai

Līdzīgi kā Skandināvijas valstīs un Igaunijā, arī Latvijā veidos darba grupu visaptverošas valsts aizsardzības koordinācijai. Šādu lēmumu otrdien, 2. aprīlī, pieņēma valdība.

Darba grupu, kas sanāks ne retāk kā vienu reizi ceturksnī, vadīs aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”). Tajā darbosies teju visi Krišjāņa Kariņa (“Jaunās Vienotības”) valdības ministri.

Iepazīstinot ar Aizsardzības ministrijas redzējumu, Pabriks otrdien uzsvēra, ka par valsts aizsardzību un gatavību adekvāti reaģēt uz dažāda veida draudiem atbild ne tikai Nacionālie bruņotie spēki, bet arīdzan valsts iedzīvotāji.

“Mums ir jāstrādā pie psiholoģiskās sagatavotības. Mums ir jāstrādā pie tā, lai cilvēki zinātu, kā jebkādas krīzes gadījumos, ne tikai kara gadījumos, sagatavotu savu ģimeni, kādiem produktiem būtu jābūt mājās, ko darīt ar medicīnas lietām, ja kaut kas notiek kaut avārijā vai kaut kur citur,” klāstīja Pabriks.

Viņš sacīja, ka, protams, ir ļoti būtiski arī, lai valsts vadošās amatpersonas saprastu, ko darīt krīzes situācijā. Tādēļ visaptverošās aizsardzības koncepcijas ietvaros pēc pāris nedēļām tiks organizēta darba grupas sēde, kurā piedalīsies pamatā viss Ministru kabinets, kur ministrus iepazīstinās ar viņu iespējamām atbildības sfērām krīzes gadījumā, ko var darīt un kur var paļauties uz armiju un Aizsardzības ministriju.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti