Veido Zemessardzes 1.Rīgas brigādi

Veiktas izmaiņas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) struktūrā, un Zemessardzē papildus jau esošajām trīs brigādēm izveidota 1.Rīgas brigāde. Tādējādi plānots nodrošināt Zemessardzes uzdevumu izpildi un veicināt tās integrēšanu NBS sastāvā, informē Aizsardzības ministrijā (AM).

Zemessardzes 1.Rīgas brigādes atbildībā tiks nodots Zemessardzes Studentu bataljons, Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljons un Zemessardzes 19. nodrošinājuma bataljons. Papildus brigādē tiks izveidoti divi jauni bataljoni – Bauskā un Rīgā.

Zemessardzes 1.Rīgas brigādes komandiera amatā iecelts pulkvežleitnants Sandris Gaugers, kurš dienestu bruņotajos spēkos sācis 1992.gadā. Kopš 2016.gada oktobra pulkvežleitnants Gaugers dienēja NBS Mobilizācijas un rekrutēšanas pārvaldes priekšnieka amatā.

Par nopelniem Latvijas valsts labā 2005.gadā pulkvežleitnants Gaugers apbalvots ar Viestura ordeni un iecelts par Viestura ordeņa kavalieri. Dienesta laikā saņēmis vairākus AM, NBS un Zemessardzes apbalvojumus.  

Ceturtdien, 2.novembrī, notiks svinīgā Zemessardzes 1.Rīgas brigādes karoga pasniegšanas ceremonija, kurā piedalīsies Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un Zemnieku savienība), NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš un Zemessardzes vienību komandieri, karavīri un zemessargi.

AM atgādina: lai aktualizētu Zemessardzes nozīmi valsts aizsardzības sistēmā un turpinātu tās struktūras attīstību, Zemessardzes novadi 2016.gadā pārstrukturēti par Zemessardzes brigādēm.

Strukturālās izmaiņas Zemessardzē ir nepieciešamas, lai Zemessardzi maksimāli integrētu NBS sastāvā un tā varētu iesaistīties Valsts aizsardzības operatīvā plāna uzdevumu izpildē atbilstoši NATO strukturālajam dalījumam.

Nākotnē plānots turpināt pilnveidot Zemessardzes struktūru, vēl vairāk palielinot tās operacionalitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti