Dienas ziņas

Centīsies glābt Aizputes Ordeņa pili

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vecsaulē automašīnas taranē žogu un māju

Vecsaulē «Indru» mājas šogad divreiz cietušas no auto; par uzstādīto brīdinājuma zīmi skeptiski

Bauskas novada Vecsaules pagasta "Indru" mājas šajā gadā jau divas reizes cietušas no automašīnām. Nespējot tikt galā ar auto vadību ceļa līkumā, automašīnas ietriekušās gan žogā, gan ēkā, kā arī nolauzušas elektrības pārvades stabu. Kā situācijas risinājumu uzņēmums "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) uzstādījuši brīdinājuma zīmes, bet  vietējie uzskata, ka tas problēmu neatrisina.

Pie ceļa P87, kas savieno Bausku ar Aizkraukli, Vecsaules pagastā ceļa līkumā atrodas 20. gadsimta sākumā būvētās ''Indru'' mājas. Tagadējā saimniece tās iegādājusies pirms 15 gadiem, un toreiz pat prātā neesot nācis, ka savā pagalmā vai pat istabā būs jābaidās no automašīnām. Tomēr ik pa brīdim kādam auto brauciens beidzās ''Indru'' žogā. Pēdējais negadījums noticis 1. februārī.

"Tas notika plkst. 9.30 vakarā, bija mājās ļoti liels troksnis, blīkšķis un tumsa, pazuda elektrība, jo tika nosists lielais kabelis," klāstīja ''Indru'' mājas saimniece Indra Kudule.

Auto, nobraucot no ceļa, apgāzis elektrības pārvades stabus, aizlauzis koku, kā arī sabojājis žogu. Bet Jaungada naktī, kad notika iepriekšējais satiksmes negadījums, cietis ne tikai žogs, bet arī mājas stūris.

"Jāsaka, ka drošums nekāds jau pēc pirmās reizes nebija. Visnedrošāk mums jūtās mana mīļā vīramāte, jo mūsu mājiņa tik tiešām ir ļoti tuvu pie ceļa, un viņai gultasvieta iznāk pie sienas," klāstīja Kudule.

Saimniece saskaitījusi, ka 15 gadu laikā šeit notikuši pieci satiksmes negadījumi, no kuriem četros cietis viņas nekustamais īpašums.

Pēc pagasta pārvaldnieces komunikācijas ar valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC), kas ir ceļa īpašnieks, uzstādītas brīdinājuma zīmes. Vietējie gan neuzskata, ka tādējādi ēka un tās iemītnieki būs pasargāti no auto "uzbrukumiem".

"Ar to būs krietni par maz, jo par visiem negadījumiem, kas notikuši pēdējā laikā, ir aizdomas, ka alkohola reibumā veikti. Vai tad ceļazīmes to uzlabos? Diez vai. [Situāciju varētu uzlabot] barjera. Triecienizturīga barjera, kas norobežos ceļa braucamo daļu no ēkas," teica Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska.

Kā rakstiskā komentārā skaidro uzņēmums LVC, uzstādīt barjeru šajā vietā neesot iespējams, jo atbilstoši ražotāju uzstādījumiem, lai barjera noturētu transporta līdzekļa ietriekšanos tajā, drošības barjeras uzstādāmas vismaz 45 metru garā posmā. Šajā gadījumā  45 metru garā barjera būtu priekšā arī iebrauktuvei sētā.

Pārvaldniece gan sola komunikāciju ar LVC turpināt, lai panāktu vismaz atstarojošā marķējuma uzklāšanu uz ceļa un meklētu vēl kādu risinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti