Vecrīgā vēsturiskās telpās veido ģimeņu centru ar kristīgiem pamatiem

Uzreiz pēc Lieldienām, 7.aprīlī, Vecrīgā atklās ģimenes atbalsta centru „Svētās Ģimenes māja”. Centrs darbosies uz kristīgiem pamatiem un sniegs garīgu, izglītojošu un sociālu atbalstu ģimenēm visplašākajā nozīmē – bērniem, jauniešiem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un senioriem. Centrs iekārtots pretī Marijas Magdalēnas baznīcai, ēkā, kur viduslaikos atradies sieviešu klosteris.

„Svētās Ģimenes māja” pirms dažām dienām sagaida vēl ar spraigu remontdarbu troksni. Centra telpas savā pagrabstāvā joprojām glabā unikālas liecības par kādreizējo 13.gadsimta sieviešu klosteri. „Es gribēju parādīt, piemēram, šo detaļu. Tā ir atjaunota viena siena, par kuru mēs varam būt samērā droši, ka tā ir no 13.gadsimta. Te mēs varam redzēt, kā ir atsegti mūri, atrastas ejas, kas iet uz baznīcu,” stāsta priesteris Andris Kravalis.

Atsegtie mūri ir liecība par cisterciešu sieviešu klosteri, kas izveidots 13.gadsimtā un darbojies 300 gadu. Pēc tam telpas kalpojušas dažādām vajadzībām, reliģiskais saturs mijies ar laicīgo, tā, piemēram, zviedru laikā šeit bijusi naudas kaltuve, bet vēl ne pārāk tālajos padomju laikos – valsts arhīvs. Pēdējos septiņus gadus telpas stāvējušas tukšas, līdz Marijas Magdalēnas draudze sadarbībā ar biedrību „Svētās Ģimenes māja” pārņēmusi šī telpas, iznomājot no valsts nekustamajiem īpašumiem, lai veidotu šeit daudzfunkcionālu ģimenes atbalsta centru.

Vecrīgas pašā sirdī tā būs pirmā šāda vieta Rīgā, stāsta projekta vadītāja Inese Švekle: „Ģimene mūsu skatījumā šeit ir visplašākajā nozīmē – tie ir bērni, jaunieši, jauniešu izglītības projekti, tie ir saderinātie, tās ir jaunās ģimenes, arī riska ģimenes, tās ir ģimenes, kurās aug bērni ar invaliditāti, un tie ir arī seniori, arī senioru klubiņš te atradīs vietu. Protams, ir dažādi projekti, kas strādā ar ģimenēm, arī pie sociālajiem dienestiem daudzās pašvaldībās, bet uz kristīgiem pamatiem veidots darbs, es domāju, šis būs pirmais.”

Vēsturisko celtņu renovācija izmaksājusi vairāk nekā 200 000 eiro. Tas bijis iespējams, pateicoties vairākiem ziedotājiem un atbalstītājiem, no kuriem lielākais ir vācu katoļu fonds „Bonifatiuswerk”. „Tas nav pirmais objekts, ko viņi mums palīdz atjaunot. To vidū ir arī pretī esošā Marijas Magdalēnas baznīcā, tad ir arī kūrija, sieviešu Nabadzīgā Bērna Jēzus māsu klosteris. Viņu palīdzība ir ļoti liela, lai celtu jaunas baznīcas, lai palīdzētu ticīgajiem, lai baznīca labāk iesaistītos sociālajā darbā,” stāsta Kravalis.

Projekta īstenošanā iesaistījušies arī virkne brīvprātīgo no dažādām nozarēm, viņu vidū arhitekti, dizaineri un celtniecības eksperti, kas snieguši konsultācijas darba procesā.

„Svētās Ģimenes mājas” galvenā misija būs daudzveidīgs atbalsts ģimenēm, bet renovētās ēkas Klostera ielā 5 un 7 būs interesantas arī kā vēstures piemineklis. To pagrabstāvā būs iekārtota piemiņas istaba, kas atgādinās par ēku vēsturi, tāpat būs arī izstāžu zāle, kur eksponēs dažādas mākslas izstādes.

„Svēto Ģimenes Māju” atklās 7.aprīlī, kad to svinīgi iesvētīs arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs un Vācijas katoļu fonda Bonifatiuswerk vadītājs Georgs Austens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt