VBTAI vēršas policijā pret aukli par cietsirdīgu izturēšanos pret bērniem

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) ir saņēmusi informāciju par kādas bērnu pieskatītājas vardarbīgo rīcību un apdraudējumu bērnam. Informācija par šo personu ir nodota izvērtēšanai policijai, informēja  Labklājības ministrija.

VBTAI vērsās vairāki vecāki, kuri bija algojuši vienu un to pašu bērnu pieskatītāju - kādu pusmūža sievieti, kura piepelnās, piedāvājot šo pakalpojumu. Pēc kāda laika vecāki sāka pievērst uzmanību savu bērnu uzvedības izmaiņām - nervozitātei, satraukumam, raudulīgumam utt. Lai pārbaudītu dienas laikā notiekošo, vecāki ieguva būtiskus pierādījumus aukles rīcībai, kas apdraud bērnu - zīdaiņa agresīvai raustīšanai, nēsāšanai aiz rokām un kājām, ar galvu uz leju utt.

VBTAI atgādina, ka ieteicams izvēlēties reģistrētu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju kandidatūras (minētā aukle tāda nebija), kas garantētu lielāku drošību un pārliecību par saņemtā pakalpojuma kvalitāti.

Reģistrētu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju reģistrs atrodams Izglītības kvalitātes valsts dienesta mājaslapā www.ikvd.gov.lv, sadaļā "Reģistrācija" - "Bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrācija".

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti