Varēs piešķirt sabiedriskā transporta atlaides svarīgajās nozarēs strādājošajiem un skolēniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Turpmāk sabiedriskā transporta biļešu atlaides varēs piemērot kritiski svarīgajās nozarēs klātienē strādājošajiem, kā arī pedagogiem un izglītojamajiem, kuri klātienē apmeklē mācības. To otrdien, 26. oktobrī, precizēja Ministru kabinetā.

Pašvaldības pašas varēs lemt par braukšanas maksas atvieglojumiem šīm sabiedrības grupām. Līdz šim noteiktais regulējums paredzēja, ka atlaides netiek piemērotas nevienai personu grupai.

Grozījumu anotācijā skaidrots, ka atlaižu ierobežošana no pašvaldību budžeta dotētajā sabiedriskajā transportā galvenokārt bija mērķēta, lai mazinātu motivāciju izmantot sabiedrisko transportu to grupu vidū, kur ir visaugstākais risks, kas saistīts ar inficēšanos ar SARS-CoV-2.

Anotācijā teikts, ka ir nepieciešams saglabāt atlaides sabiedriskā transporta izmantošanai izglītojamiem, kas klātienē apmeklē izglītības iestādes, un kritiski svarīgās nozarēs nodarbinātajiem. Proti, ārstniecībā nodarbinātajiem, pedagogiem, sociālajā aprūpē nodarbinātajiem, pašvaldības policijas un valsts policijas darbiniekiem un amatpersonām.

Sabiedriskā transporta izmantošanas atlaides var tikt piemērotas, iegādājoties sabiedriskā transporta biļetes vai arī nodrošinot konkrētas darbinieku grupas ar sabiedriskā transporta biļetēm, vai nodrošinot šiem darbiniekiem kompensācijas par sabiedriskā transporta izmantošanu, paredz valdības atbalstītie grozījumi Ministru kabineta rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Satiksmes ministrijā atgādināja, ka valsts noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus arī turpmāk varēs saņemt visi pasažieri, braucot reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos. Nemainīga paliek kārtība, ka braukšanas maksas atvieglojumi personām ar I un II grupas invaliditāti un viņu pavadoņiem tiks nodrošinātas arī valstspilsētu organizētajā sabiedriskajā transportā.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības dēļ ieviesto stingrāku ierobežojumu laikā sabiedriskajā transportā, kuru dotē pašvaldības, nepiemēro vietvaru noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus. Piemēram, "Rīgas satiksme" atlaides no 21. oktobra netiek piešķirtas nevienam iedzīvotājam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti