Panorāma

Mediķi ar solīto algu pieaugumu nesamierinās

Panorāma

Panorāma

VARAM neapstiprina RD atkritumu apsaimniekošanas noteikumus

VARAM neapstiprina atkritumu apsaimniekošanas noteikumus Rīgā, liedzot izsludināt jauno iepirkumu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nav apstiprinājusi Rīgas domes saistošos noteikumus par atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā, kas vienlaikus liedz domei izsludināt arī plānoto jauno iepirkumu, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes vadītāja Evija Piņķe.

Viņa norādīja, ka laiks līdz 11.decembrim, kad beigsies valdības izsludinātā ārkārtējā situācija atkritumu apsaimniekošanas jomā galvaspilsētā, ir ļoti īss, tāpēc

Rīgas dome, visticamāk, varētu vērsties Ministru kabinetā, lai lūgtu pagarināt ārkārtējās situācijas termiņu.

Pēc Piņķes teiktā, Rīgas domei būs jāsludina sarunu procedūra, kurā, visticamāk, tiks aicināti piedalīties esošie Rīgas atkritumu apsaimniekotāji.

Vienlaikus viņa skaidroja, ka tas, vai iedzīvotājiem būs jāpārslēdz līgumi vēl pirms noslēgsies iepirkums par atkritumu apsaimniekošanu turpmākajos septiņos gados, būs atkarīgs no valdības lēmuma. 

"Ja ārkārtas situāciju pagarina, mēs varētu turpināt ar iepriekšējiem līgumiem uz pašreizējiem nosacījumiem, bet, ja nepagarina un ir jāmeklē jauni atkritumu apsaimniekotāji, tad pamatlīgumi ar pašvaldību mainīsies. Līdz ar to arī iedzīvotājiem būs jāpārslēdz līgumi, taču pagaidām nevar vēl apgalvot, kā īsti būs," viņa teica.

Tikmēr atbildīgā ministrija norāda – Rīgas domei bija daudz laika, lai līdz šādai situācijai nenonāktu.  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iebildumi galvenokārt saistīti ar noteikumu neatbilstībām gan Atkritumu apsaimniekošanas likuma, gan ministru kabineta noteikumu prasībām. Noteikumus nelabojot, pašvaldībai nākotnē var rasties sarežģījumi problēmsituāciju risināšanā.

Ministrijā skaidro – noteikumos kļūdaini lietoti jēdzieni un formulējumi un šīs kļūdas būtu jālabo obligāti. Savukārt daļai ministrijas iebildumu ir ieteikuma raksturs. Ministrija, piemēram, ieteikusi, kā pašvaldība varētu veicināt iedzīvotāju iesaistīšanos atkritumu šķirošanā.

Rīgas domē sola norādes ņemt vērā, tomēr tam nepieciešams laiks, bet mazāk par mēnesi atlicis līdz beigsies valdības izsludinātā ārkārtējā situācija Rīgā, tāpēc reālākais risinājums būs šī ārkārtējā stāvokļa pagarināšana.  

KONTEKSTS:

Līdz šim rīdzinieku atkritumus apsaimniekoja četras dažādas kompānijas par dažādiem tarifiem. Taču Rīgas dome nolēma uz nākamajiem 20 gadiem visu atkritumu apsaimniekošanu uzticēt vienam operatoram – vairāku uzņēmumu izveidotajai akciju sabiedrībai “Tīrīga”. Taču Konkurences padome liedza "Tīrīgai" pagaidām sākt darbus Rīgā. Vienlaikus konkurences uzraugi lika pagaidām turpināt līgumu ar līdzšinējiem atkritumu izvedējiem.

Vēlāk - 30. oktobrī - Rīgas dome apstiprināja jaunus saistošos noteikumus, kas turpmāk regulēs atkritumu apsaimniekošanu pilsētā. Tāpat bija plānots izsludināt iepirkumu par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, pakalpojuma nodrošināšanu paredzot uz septiņiem gadiem. Pilsētu dalītu četrās atkritumu apsaimniekošanas zonās, kā arī noteiktu, ka viens uzņēmums varēs pretendēt uz ne vairāk kā trīs zonu apsaimniekošanu.

Vienlaikus, iepazīstoties arī Rīgas domes izstrādāto atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma iepirkuma nolikumu, Konkurences padome pašvaldībai izteikusi virkni iebildumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti