Valsts robežsardzes koledžā mācās pirmie kadeti, kas vecāki par 30 gadiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Aizvadītajā gadā Valsts robežsardzes koledžā tika mainīts vecums, līdz kuram var pieteikties mācībām. Iepriekš tas bija no 18–30 gadiem, bet tagad reflektanti tiek uzņemti līdz 40 gadiem. Vai šīs izmaiņas ir palielinājušas to interesentu loku, kuri vēlas iestāties Valsts robežsardzes koledžā?

Valsts robežsardzes koledžā mācās pirmie kadeti, kas vecāki par 30 gadiem
00:00 / 04:09
Lejuplādēt

Liene Liuza ir veiksmīgi izgājusi četru nedēļu profesionālo apmācību, oficiāli kļuvusi par kadetu un ir uzņemta Valsts robežsardzes koledžā. Tradicionāli tas notiek ar svinīgo zvēresta došanas pasākumu. Šogad gan citādāk – pasākumu nevar apmeklēt tuvinieki, tas notiek ārā, ievērojot vienam no otra distanci, esot maskās, un grupa ir sadalīta trīs daļās, zvērestu dodot katrai savā nedēļā. Liene Liuza līdz šim strādājusi dažādās jomās, par robežsardzi interese parādījās vien pēc 30 gadiem, kad iestāties jau bija par vēlu. Tagad, mainoties nosacījumiem, Liene izmantoja iespēju. Viņa pastāstīja, kā veicās iestājpārbaudījumos:

„Bija viegli, tomēr es negatavojos, izņemot iepriekšējo vakaru pirms iestājpārbaudījumiem, jo man likās, ja es aiziešu, kāda es esmu un ja mani paņems, ja man tiešām ir tā fiziskā forma laba jau bez trenēšanās, tad es varētu būt robežsargu materiāls. Ja tev ir tā labi, tad tu vari uztrenēties vairāk, un tu tiešām esi gatavs skriet pēc pārkāpējiem, skriet kādam palīgā, kopā ar suņiem, ja esi kinologs.

Es atnācu, un man likās, ka es visu labi izdarīju!”

Kadetu vidū, kas deva zvērestu, ir arī Maksims Slivinskis. Vīrietim ir 39 gadi, un viņam šis bija pēdējais laiks, lai pieteiktos mācībām.

„Pagājušo pavasari es atgriezos no Skotijas, un mans mērķis bija atrast darbu Latgalē, Ludzā, kur es dzīvoju. Un es staigāju pa parku un ieraudzīju robežsardzes plakātu, un tur bija uzraksts: „Ja jums ir vecums no 18 līdz 40, vidējā izglītība un laba fiziskā forma, kļūsti par robežsargu!” Es tā padomāju – kāpēc gan ne. Man viss ir, mēģināšu, un es esmu šeit,” pastāstīja Maksims Slivinskis.

Gan Maksims, gan Liene atzīst, ka grupā starp pārējiem vecuma atšķirība nerada barjeru. Visi ir atnākuši ar vienu mērķi, lai mācītos un kļūtu par robežsargu. 

“Fiziskās aktivitātes, ko jums fiziskās aktivitātes ķermenī rada? Laimes hormonu, un robežsargi sanāk vislaimīgākie, jo viņiem ir ļoti daudz fizisko aktivitāšu.

Un arī tās mācības, es neteikšu, ka ir vieglas, jo tur tiešām viss ir jāzina. Bet tas, ko tu uzzini, tie likumi, tie nav tikai tā, ka attiecas tikai uz robežsardzi. Bet tas, ko tu izlasi, tas ir tāpat kā Bībelē desmit baušļi, tāpat arī šeit, visus likumi, ko lasi, tu nelasi tikai, kas tev jādara kā robežsargam, bet tu lasi to, kādam tev jābūt kā cilvēkam,” stāstīja Liene.

Valsts robežsardzes koledžā ik gadu plānots izglītot 100 kadetus. Taču 2020. gadā koledžu absolvēja 86 un vēl gadu iepriekš – 65. Palielinātais vecuma slieksnis ir veids, kā piesaistīt lielāku interesentu loku. Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta priekšnieks Vladimirs Supe atzina, ka

pērn liels iestāties gribētāju pieaugums tieši no reflektantiem, kuri vecāki par 30 gadiem, gan nav novērots.

„Būtiski tas nav ietekmējis. Šis pagājušā gada iesaukums ir diezgan liels, 102 kadeti uzsāka apgūt tālākizglītības programmu, un tikai kādi padsmit ir tādi, kas ir virs 30 gadiem,” stāstīja Supe.

Valsts robežsardzē šobrīd ir arī brīvas vakances. Robežsargu skaits nav pietiekams.

„Vairāk nekā 100 vakances, nokomplektētas aptuveni 90 procenti štata vietu robežsardzē,” norādīja Supe.

Kadetiem apmācības turpinās vienu gadu, absolvējot Valsts robežsardzes koledžu, viņi turpina dienestu Valsts robežsardzē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti