Valsts robežsardze: Šogad saglabāsies ekonomisko imigrantu mēģinājumi šķērsot Latvijas robežu

Pērn par nelikumīgu robežas šķērsošanu aizturēti 52 nelegālie imigranti, taču, neskatoties uz šādu pārkāpēju skaita samazinājumu, šogad saglabāsies ekonomisko imigrantu mēģinājumi šķērsot Latvijas robežu, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardze.

2019.gadā par nelikumīgu "zaļās" robežas šķērsošanu aizturēti 52 trešo valstu pilsoņi - 25 Vjetnamas, 13 Indijas, četri Irānas, trīs Ukrainas, trīs Kubas, trīs Krievijas un viens Baltkrievijas pilsonis. Savukārt 2018.gadā kopumā aizturēti tika 199 trešo valstu pilsoņi.

Minētais liecina, ka nelikumīga robežas šķērsošana ārpus robežkontroles punktiem ir mazinājusies, tomēr nevar uzskatīt, ka tā ir pilnībā apstājusies, jo Krievijā pie robežas ar Latviju aizturēti 142 trešo valstu pilsoņi, tostarp, 104 Vjetnamas, 13 Krievijas un astoņi Indijas pilsoņi.

Personu, kuras aizturētas par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu Latvijas pusē, skaita samazinājumam ir vairāki iemesli, norādīja Valsts robežsardzē.

Pirmkārt, intensīvāka robežuzraudzība Krievijas pusē, lai novērstu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Krievijas - Latvijas valsts robežu. Otrkārt, savu artavu nelikumīgas šķērsošanas ierobežošanā arī ir devusi valsts robežas joslas infrastruktūras izbūve.

Treškārt, mainījušies nelegālās imigrācijas kanāli, proti, daļa vjetnamiešu nelegālās imigrācijas plūsmas ir novirzījušas uz citu valstu robežām.

Tāpat robežsardzē pie iemesliem minēja arī Krievijas kompetento iestāžu stingrāku vīzu izsniegšanas procedūras kontroli, lai pēc iespējas novērstu vīzu nepamatotu izsniegšanu un mēģinājumus ļaunprātīgi izmantot Krieviju kā tranzītvalsti ceļā uz Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Valsts robežsardzē prognozēja, ka šogad saglabāsies nelegālās imigrācijas risks uz robežas posmiem ārpus robežas šķērsošanas vietām no ekonomisko imigrantu puses, proti, Vjetnamas, Indijas un citām ekonomiski mazattīstītām valstīm.

Savukārt saistībā ar politisko situāciju un militārajiem konfliktiem Tuvo Austrumu valstīs organizētās nelegālās migrācijas līmenis saglabāsies augstā līmenī gan uz ārējām, gan uz iekšējām robežām, prognozēja robežsardzē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt