Valsts policijā pret Covid-19 vakcinēto darbinieku skaits sasniedzis 45%, VUGD – aizvien zem 30%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valsts policijā (VP) pret Covid-19 vakcinēti 45% darbinieku, savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) vakcinēti zem 30% darbinieku. To Latvijas Televīzijas (LTV) intervijā pavēstīja iekšlietu ministre Marija Golubeva (“Attīstībai/Par!”).

Jau vairāk nekā pirms nedēļas ministrija pamanījusi, ka iekšlietu dienestos nav liels pret Covid-19 vakcinēto darbinieku īpatsvars. Tomēr Golubeva norādīja, ka VP sākusi strauji labot šo situāciju, kamēr VUGD diemžēl arvien ir maza vakcinācijas aptvere.

“Es ļoti ceru, ka pieaugošā tendence turpināsies. (..) Kas attiecas uz citiem dienestiem, tie skaitliski ir mazāki, bet tur situācija ir daudz labāka. Mums ir daži dienesti, kur ir 70% [vakcinējušies], 80%. Nav tā, ka visa iekšlietu sistēma nevakcinējas,” atzīmēja ministre. 

Viņa skaidroja, ka Iekšlietu ministrija strādā ar attiecīgo dienestu vadītājiem, lai mudinātu darbiniekus vakcinēties.

“Manuprāt, mums tagad jākoncentrējas vairāk uz to, lai skaidrotu cilvēkiem, ka, pirmkārt, viņi strādā ar iedzīvotājiem un viņi sniedz to pakalpojumu, bez kura iedzīvotāji nevar iztikt. Līdz ar to viņiem jābūt, protams, vakcinētiem, lai viņi varētu turpināt sniegt šo pakalpojumu.”

Visgrūtāk klājas Latgalē

Savukārt VUGD priekšnieka vietnieks Intars Zitāns LTV norādīja, ka dienesta administrācijā vakcinācijas rādītāji ir labi, bet viskritiskākā situācija ir Latgales reģiona struktūrvienībās.

Zitāns klāstīja: "Cilvēki varbūt drusku dzīvo citā informatīvajā telpā un, iespējams, arī savā starpā runājot par to, viena daļa diemžēl tik tiešām gaida "Sputņik" vakcīnu.

Ļoti daudziem ir bažas, un ar to mēs tagad strādājam, gan izglītojot, gan rādot ticamus informatīvus materiālus, gan – ar to mēs sākām – savus personīgos piemērus.

KONTEKSTS:

Latvijā izmantošanai reģistrētas četras Covid-19 vakcīnas – "Pfizer/BioNTech", “Moderna”, “Janssen” un “AstraZeneca” vakcīnas. 

Pieteikties vakcīnai pret Covid-19 iespējams vietnē www.manavakcina.lv, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai darba devēja. Iecerēts, ka tirdzniecības centros to varēs izdarīt arī bez iepriekšēja pieraksta. Galvenais vakcinācijas mērķis ir pasargāt cilvēku no smagas saslimšanas ar Covid-19 un nāves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti