Valsts kontrole rosinās regulēt valsts iestāžu kolektīvo pasākumu finansēšanu

Valsts kontrole (VK) rosinās valdībai izstrādāt noteikumus valsts iestāžu kolektīvu pasākumu finansēšanai no budžeta līdzekļiem, Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā” atzina Valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Viņa norādīja, ka VK neiebilst pret kolektīviem pasākumiem, kas motivē darbiniekus, taču šis jautājums šobrīd nav regulēts, tēriņi nav ierobežoti, un tas ļauj dažādām iestādēm rīkot greznas pusdienas un seminārus pilīs, ja tam ir budžetā naudā, un par to šobrīd atbildīgs tikai iestādes vadītājs.

VK jau sagatavojusi vēstuli premjerministrei Laimdotai Straujuma („Vienotība”), aicinot nodefinēt reprezentācijas un motivācijas pasākumus un pieļaujamos tēriņus.

Jau ziņots, ka  Valsts kontrole secināja – valsts pārvaldē atgriežas „treknie gadi”, un valsts iestādes labprāt tērē naudu izklaidēm, un līdzekļus, kas paredzēti vieniem mērķiem, tērē citiem. Valsts kontrole secināja, ka pērn valsts iestādes nelietderīgi vai nepamatotiem un neparedzētiem mērķiem izmantojušas 1,48 miljonus eiro. Dažas iestādes izcēlušās ar īpašu izdomu un vērienu. Valsts kontrole nupat pabeigusi finanšu revīziju 26 ministrijās un centrālajās valsts iestādēs, kā arī to pakļautībā esošajā institūcijās.

Straujuma jau pauda, ka valsts iestāžu tēriņi izklaidēm nav pieļaujami.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti