Valsts kontrole: Iespējams, vietvaras pārmaksājušas Ķekavas pašvaldības policijai

No 2015. gada sākuma līdz 2016. gada beigām Inčukalna un Ikšķiles pašvaldības, kā arī Baldones pašvaldība no 2015. gada sākuma līdz 2016. gada vidum par sabiedriskās kārtības nodrošināšanu Ķekavas novada policijai, iespējams, ir pārmaksājušas gandrīz 29 000 eiro, secinājusi Valsts kontrole.

Tāpat revīzijā konstatēts, ka Reģionālā pašvaldības policija ar līdzekļiem nav rīkojusies atbilstoši normatīvajiem aktiem un nepamatoti izmaksājusi gandrīz 23 000 eiro uzturdevas kompensācijas administrācijas darbiniekiem, kuri nav pildījuši policistu uzdevumus. Uzturnaudas pienākas tikai tiem policijas darbiniekiem, kas, piemēram, kontrolē sabiedrisko kārtību, reaģē uz izsaukumiem vai veic izmeklēšanu.

Valsts kontrole pauž, ka revīzijā Ķekavas pašvaldība ir atzinusi problēmas un uzlabos esošo sistēmu.

Ķekavas novada pašvaldības policijā ir nepieciešams uzlabot finanšu izlietojuma kontroli, jo pastāv aizdomas, ka Ikšķiles un Inčukalna novadu pašvaldības par sabiedriskās kārtības nodrošināšanu ir pārmaksājušas.

Valsts kontrole gan atzīst, ka līdzīgas problēmas ir novērojamas arī citās pašvaldībās. Pašvaldības policijām nereti nav konkrētu uzdevumu un sasniedzamu rezultātu, tās nepilnīgi uzskaita laiku, kādā policisti, piemēram, ieradušies uz izsaukumu un citas lietas. Tādējādi pašvaldība nevar novērtēt, vai policija spēj savlaicīgi reaģēt uz izsaukumiem un kā mainās policijas pārbaudēs atklāto pārkāpumu skaits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt