Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpils novadā apbalvo lauksaimniekus

Dāvina vijoles Valmieras Mūzikas skolas audzēkņiem

Valmieras Mūzikas skolas audzēkņiem dāvina vijoles

Pirms 10 gadiem Valmierā tika izveidots Elīzas Purmales piemiņas fonds, kas centīgākajiem Valmieras Mūzikas skolas vijoļspēles audzēkņiem dāvina vijoles. Līdz šim fonds jaunus instrumentus dāvinājis sešām jaunajām vijolniecēm un šoruden šādu dāvinājumu saņēma vēl viena mūzikas skolas audzēkne.  

Marta Elizabete Smilga nu jau Valmieras mūzikas skolu ir absolvējusi, tomēr joprojām te muzicē un dara to uz vijoles, ko pirms dažiem gadiem saņēma dāvinājumā no Elīzas Purmales piemiņas fonda. Tas tika izveidots, kad pirms 10 gadiem Valmieras Novada fonds aicināja ziedot līdzekļus 12 gadus vecās Elīzas ārstēšanai.

Diemžēl slimība toreiz ņēma virsroku, taču savāktos līdzekļus tika nolemts ieguldīt un likt lietā, lai atbalstītu labākos mūzikas skolas vijoļspēles audzēkņus, jo arī Elīza mācījās spēlēt vijoli.

“Mēs, pirmkārt, negribējām tā vienkārši to naudu kādam citam atdot, bet viņu tā kā atdot Elīzai, lai gan viņai pašai to vairs nevajadzēja, bet nu kas ir tas cits veids, kā mēs to viņai varam atdot,” par vijoļu dāvinājuma ideju stāstīja Valmieras Novada fonda vadītājs Ansis Bērziņš.

Saziedotie līdzekļi ir ieguldīti vērtspapīros, un vijoles tiek pirktas par peļņas procentiem. Šogad pie jauna mūzikas instrumenta tika Elizabete Pētersone, viņa mācās piektajā klasē, un ir pienācis laiks gādāt izmēros lielāku vijoli. Meitene stāstīja, ka mūzikas skolā stājusies, jau zinot, ko vēlas spēlēt.

“Kad es gāju bērnudārzā, es pazinu divas meitenes, kas spēlēja vijoli, un man ļoti gribējās spēlēt tāpat kā viņas,” pastāstīja Elizabete Pētersone.

Elizabetes mamma Leila Pētersone atzina, ka jūtas ļoti lepna par šo meitas novērtējumu, taču viņa arī stāstīja, ka meitene ir ļoti centīga.

Vijoļspēles tradīcijas Valmieras mūzikas skolā ir senas, un stīgu instrumentu nodaļa ir viena no spēcīgākajām.  

“Vijole ir viens no grūtākajiem instrumentiem, kad uzņemam mūzikas skolā, mēs arī skatāmies, vai būs spējīgs sadzirdēt visu, atdarināt visu, bet rezultāts jau tomēr ir darbs, un ja ir ļoti liela griba, tad arī ar darbu spēlē,” atzina Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba.

 Valmieras novada fonds plāno nākamgad aicināt kopā visas meitenes, kam šo gadu laikā dāvinātas vijoles, lai izzinātu, kā instrumenti kalpo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti