Dienas ziņas

Dabas skaitīšanai – trešā sezona

Dienas ziņas

«Lauku diena» Viļānos – jau 20. gadu

Jaunieši no diasporas un Vidzemes tiekas sporta nometnē

Valmierā sporta nometnē tiekas diasporas un Vidzemes jaunieši

22 jaunieši no Vidzemes un ārvalstīm šonedēļ tiekas Valmierā pirmajā sporta nometnē “Olimpiskais kvants”. Jaunie diasporas sportisti nostiprina latviešu valodas zināšanas un līdztekus tam uzlabo savu sportisko meistarību. Jaunieši arī pārliecinās, ka šeit sniegtās sporta iespējas viņiem ļautu turpināt ārzemēs iesākto, ja viņu ģimenes nolemtu atgriezties Latvijā.

Nometnes dalībnieki stāsta, ka pirmās savstarpējās sarunas sākas ar jautājumu, kādu sporta veidu tu pārstāvi. Tad, kādas nu katram jaunietim latviešu valodas zināšanas, seko stāstījums gan par līdzšinējo pieredzi, gan arī nākotnes plāniem. Daudzi jaunieši uzskata – pēc pasaules pieredzes krāšanas varētu atgriezties Latvijā.

Badmintonists Markuss Izotovs Īrijā dzīvo kopš trīs mēnešu vecuma, un vienīgā sporta nometne Latvijā, kur iepriekš ir piedalījies, norisinājās Valkā, kur dzīvo jaunieša vecmāmiņa. “Plāns ir tāds, ka es pabeidzu skolu Īrijā un braukšu tālāk mācīties uz Latviju. Bet es nezinu, kā būs. Tas ir pēc 12. klases. Manai mammai ļoti pietrūkst Latvijas, viņa jau vairākas reizes ir gribējusi braukt atpakaļ uz Latviju. Un mana mamma ir ļoti patriotiska, un es par to ļoti priecājos,” stāsta Markuss.

Nometnes organizatori uzsver, ka šādos diasporas pasākumos sports var būt tikpat labs saistelements kā kultūra, māksla un citas jomas.

“Es esmu pa pusei vācietis, pa pusei latvietis, bet es nekad neesmu dzīvojis Latvijā vai Vācijā. Tagad es pārcēlos [uz Latviju]. Es piedzimu Korejā, tur dzīvoju sešus gadus, tad es uz Honkongu pārvācos uz vienu gadu, tad es Gruzijā dzīvoju un tad Azerbaidžānā, un tad atkal Gruzijā. Tagad es esmu pārcēlies uz Latviju. Es esmu no astoņu gadu vecuma peldējis visu laiku,” stāsta peldētājs Francis Lufts.

Lai palīdzētu jauniešiem attīstīt fiziskās prasmes, nedēļas sākumā sporta veselības centrā, izmantojot inovatīvas tehnoloģijas, notestētas katra sportiska aerobās darbspējas, pētīta stāja, līdzsvars un koordinācija. Nedēļas laikā katram jaunietim ir savi uzdevumi un mērķi.

“Es esmu secinājusi, ka valodas barjera sporta vidē pazūd tajā brīdī, kad bērni iziet laukumā. Jo sporta vide pati ir aktīva, kas liek jau runāt žestu un kustību valodā, kas liek komunicēt  bez valodas,” stāsta nometnes vadītāja Jolanta Dukure.

Jaunieši ikdienā nodarbojas ar tādiem sporta veidiem kā daiļslidošana, airēšana, hokejs, peldēšana un citiem.

Nometnes laikā iepriekš gūto pieredzi sportisti liek lietā, radot jaunas biznesa idejas. Līdz šim daudzi domājuši, ka sports var būt kā vērtīgs hobijs un nākotni varētu saistīt ar sporta medicīnu, bet Valmieras biznesa inkubatorā viņi atklāj, ka ikkatrā nozarē nepieciešamās inovācijas var radīt paši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti