Valmierā kabeļa ievilkšanas darbos sabojāts gāzesvads; noplūde novērsta

Ceturtdien, 7.novembrī, pulksten 10.50, elektroinstalāciju firma, ieguldot elektrokabeli zemē ar urbšanas metodi Valmierā, Valkas ielā (iepretī ēkai Nr. 34), tika sabojāts polietilēna gāzesvads,  informēja AS "Gaso". Vēlāk gāzes noplūde novērsta, bet eksperti atzina - situācija bijusi nopietna.

VUGD izsaukumu saņēma plkst.12.21, cilvēki no tuvējām ēkām tika evakuēti un brīdināti par noplūdi.

AS "Gaso" Cēsu iecirkņa Avārijas dienesta brigāde un remontbrigāde sadarbībā ar Valsts policiju slēdza Valkas ielas posmu un uzsāka gāzesvada atrakšanas darbus. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informēja, ka

plkst.13.23 gāzes noplūde Valkas ielā Valmierā ir likvidēta.

Atkarībā no bojājuma lieluma, iespējams gāzes padeves pārtraukums Valmiermuižā un Viestura laukumā. Valmiermuižas iedzīvotājiem dabasgāzes padeve atslēgta netiks. Pārējiem tā jau ir atjaunota, izņemot divas mājas Valkas ielā – avārijas vietas tuvumā. Pašlaik notiek gāzesvada remontdarbi. Tie turpināsies līdz dienas beigām, informēja "Gaso". Iedzīvotājiem, kuru mājās šobrīd nav gāzes, "Gaso"  aicina zvanīt uz uzņēmuma Cēsu iecirkņa Valmierā klientu apkalpošanas centru.

“Tas bija vidēja spiediena sadales vads. Līdz ar to noplūde bija ļoti nopietna.

(..) Avārijas vieta ir blīvi apdzīvots privātmāju rajons, netālu atrodas skola un veikals,” intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” atzina AS "Gaso" Cēsu iecirkņa vadītājs Gints Dzedonis.

Viņš arī skaidroja, ka gāze var eksplodēt pie koncentrācijas pat 10%. “Tad protams, šāda iespējamība vienmēr pastāv. Situācija ļoti bīstama, jā,” atzina Dzedonis.

Vienlaikus viņš norādīja, ka situāciju izdevās atrisināt sekmīgi, pateicoties gan operatīvo dienestu darbam, gan atsaucībai no elektroinstalāciju firmas darbiniekiem. Gāzes vada posmu nācās uz brīdi slēgt, aizspiežot to divās vietās, un tad šo posmu nomainīt.

Taujāts par iespējamiem iemesliem šādai situācijai, Dzedonis pauda, ka tā bijusi celtnieku un nolaidība.

“Patiecoties visu dienestu sadarbībai, notikums nepārauga par katastrofu

un mums nebija jāiedarbina civilās aizsardzībai un katastrofu pārvaldības likums. Šādi notikumi tiešām nav ikdienišķi. Tikai dienestu veiksmīga komunikācija un savstarpējā sadarbība ļauj tos novērst bez apdraudējuma cilvēkiem,” pastāstīja Valmieras domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums.

Viņš solīja, ka notikušais tiks izvērtēts un, iespējams, varētu sasaukt civilās aizsardzības komisijas sēdi. Lai šādas situācijas nepieļautu, svarīgākais ir komunicēt jau savlaicīgi, norādīja Gailums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti