Dienas ziņas

Krievijā premjera amatā apstiprina M.Mišustinu

Dienas ziņas

Sākam gaidīt XII skolēnu Dziesmu un deju svētkus

Atskanot trauksmes signalizācijai ir jāevakuējas

Valmierā daļa pircēju nesteidz pamest veikalu pēc trauksmes signalizācijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lai arī jau 2016. gadā stājās spēkā ugunsdrošības noteikumi, kas to nosaka, joprojām mēdz būt gadījumi, kad tūlītēja evakuācija nenotiek. Tā arī šajā nedēļā Valmierā, nostrādājot trauksmei vienā no tirdzniecības vietām, kas par laimi izrādījās viltus trauksme, vēl kādu neilgu brīdi kase tomēr turpināja darboties, tiem apmeklētājiem, kuri bija iestājušies rindā, arī vēl pagūstot samaksāt par savām precēm.

Vienā no "Rimi" veikaliem Valmierā kādas darba dienas vakarā, sākot skanēt trauksmes signalizācijai, vien daži apmeklētāji pēc neliela apmulsuma brīža, negaidot personāla rīcību un informāciju par to, kas ir noticis, paši izlēma no veikala iziet.

Tikmēr citi devās uz kasi, jo tā turpināja darboties, lai iestātos rindā un varētu samaksāt par savām precēm.  Tas redzams arī minūtes garajā video, kas uzņemts jau atrodoties ārpus veikala. Tātad līdz tam bija pagājušas vēl dažas minūtes, kas citkārt, īstas nelaimes gadījumā, būtu bijis gana ilgs laiks.

Kā skaidro "Rimi Latvija", konkrētajā situācijā veikala darbiniece ir evakuējusi apmeklētājus, kas, visticamāk, tiem, kuri jau atradās ārpusē, nebija dzirdams, bet atzīst, ka kļūda no kasieres puses tika pieļauta.

"Ja ārkārtas situācijas gadījumā veikala vadītāja nav uz vietas, tad evakuāciju vada tā brīža veikala atbildīgā persona, kas šajā konkrētajā situācijā bija vecākā kasiere un mūsu pircējiem palīdzēja evakuēties no veikala, norādot viņiem tuvāko un drošāko evakuācjas izeju. Diemžēl cilvēciskas kļūdas dēļ mūsu otra darbiniece pirms evakuācijas pabeidza apkalpot klientu. Konkrētai darbiniecei tiks vēlreiz novadītas atkārtotas mācības, kā rīkoties ārkārtas situācijās," sacīja "Rimi Latvija" vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Šakirova.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādē uzsvēra, ka šādas kļūdainas situācijas mēdz notikt, taču aizvien retāk. Lai pārliecinātos par iestāžu darbinieku zināšanām ārkārtas situācijas gadījumos, ik pa laikam tiek veiktas arī gan plānotas, gan neplānotas pārbaudes.

"Secinājums ir tāds, ka arvien stingrāk objektos pieiet darbinieku apmācībai ugunsdrošības jomā, arī pie rīcības ugunsgrēka gadījumos. Visi darbinieki pārsvarā tiek apmācīti," teica VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks Andrejs Rjabkovs.

Glābšanas dienestā piebilda, ka ne vien katrai iestādei ir jābūt izstrādātai ugunsdrošības instrukcijai, bet ikvienai personai, arī tās klientiem, sadzirdot trauksmes signalizāciju, ir pienākums evakuēties nekavējoties.

Uzrunājot iedzīvotājus, kāda būtu viņu rīcība, atbildes gan bija dažādas. Bija tādi, kuri pārliecinoši sacīja, ka no telpām dotos uzreiz prom, bet bija arī tādi, kuri atzina, ka, iespējams, gaidītu kādu rīcību vai paziņojumu no darbinieku puses.

Vai jau minētajā situācijā vienā no "Rimi" veikaliem Valmierā par evakuāciju bija arī jāizziņo pa skaļruņiem? "Rimi Latvija" teica, ka pēc Latvijas būvnormatīviem, ja ēkas ietilpība ir mazāk nekā 500 cilvēku, tad skan tikai trauksmes signalizācija. Konkrētā veikala ietilpība ir līdz 150 cilvēkiem. Savukārt, ja ēkas ietilpība ir vairāk nekā 500 cilvēku, tad līdzās signalizācijai ir jābūt arī apziņošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti