Valmierā atklāj rekonstruēto depo

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ne tikai minūtes, bet arī sekundes reizēm izšķir to, vai izdosies glābt cilvēka dzīvību. Glābšanas dienestam šīs tik svarīgās sekundes izsaka arī to, cik ātri glābēji var būt gatavi darbam. To, tagad pēc sava depo rekonstrukcijas, arī kā galveno ieguvumu vērtē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Valmieras brigādes vīri. Valmieras depo ēkas atjaunošana īstenota ASV un Latvijas sadarbības projekta ietvaros.

Glābšanas dienesta auto nu bez liekas piepūles var iebraukt depo, jo, laikam ejo,t arī dienesta tehnika kļūst jaudīgāka un lielāka.

"Garāžā tagad vairāk telpas ir palicis: viena mašīna jau ir iekšā, vēl divas var iebraukt. Agrāk ugunsdzēsēji ģērbās aizmugurē. Bija jāpaspēj apģērbties. Tagad ir piebūvīte," stāsta VUGD Valmieras daļas komandieris Aigars Pulle.

Līdz ar to, ka izveidota piebūve, glābējiem ir iespēja daudz ātrāk apģērbt spectērpus un izbraukt uz notikuma vietu, iegūstot tik dārgās sekundes. Tātad pēc rekonstrukcijas depo uzlaboti glābēju darba un arī sadzīves apstākļi. "Dušas tagad ir normālas. Nav mums jāiet uz otru telpu, kur kādam ugusndzēsējam jāvaktē (vai nav jābrauc uz izsaukumu)," saka ugunsdzēsējs Rets Biernis.

Kā vērtē Valmieras depo, tad te būtībā uzlabojumi un jauninājumi ir vai ik telpā, no jauna tapusi arī piebūve tehnikai, kurā, piedaloties arī ASV vēstniecības pārstāvjiem, pienācis  svinīgais atklāšanas brīdis. Šis ir jau 11. sadarbības projekts, kuru atbalsta ASV. "Tas mums ir samērā liels atbalsts, jo, kā zinām, līdz šim valsts atbalsts nav bijis pietiekošs mūsu depo stāvokļa uzlabošanai. Runājot par tālāko darbību, ir jau nākamie projekti Jelgavā un Jēkabpilī," norāda VUGD vadītājs Oskars Āboliņš. Šis ASV atbalsts ir būtisks, jo no valsts puses situācija tikai nesen mainījās.

Gan ar šiem atbalsta projektiem, gan ar valsts finansējumu situācija glābšanas dienestu ēku  sakārtošanā uzlabojas, tā, runājot par Vidzemi, jauni depo ir Cēsīs, Valkā, top Apē, šogad pamatakmens ielikts Ērgļos un Smiltenē.

Situācija, ka depo drīzāk varētu kalpot kā muzejs, kā stāsta Vidzemes brigādes komandieris Jānis Skrastiņš, ir Smiltenē. Tur tātad situācija drīzumā mainīsies, bet celtniekiem darba vēl pietiks.

Izmantojot piešķirto valsts finansējumu, arī tehnikas parka stāvoklis pēdējos gadus ir uzlabojies un tiek papildināts.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti