Valdība lems par izmaiņām Valsts aizsardzības plānā

Valdība otrdien skatīs Aizsardzības ministrijas sagatavotās izmaiņas Valsts aizsardzības plānā. Tā saturs pagaidām netiek atklāts, tomēr ir zināms, ka dokuments tiek aktualizēts, ņemot vērā arī jaunāko militāro draudu analīzi.

Jūlija sākumā Saeimas sēdē debatēs pēc Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas („Vienotība”) ziņojuma par Latvijas nacionālo drošību ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs („Vienotība”) sacīja, ka līdzšinējais valsts aizsardzības plāns ir apstiprināts 2011.gadā. Viņš solīja, ka drīzumā tas tikšot precizēts, jo valdība un Nacionālās drošības padome Ukrainas notikumu kontekstā pārskata valsts apdraudējuma analīzi.

Precīzāk par plāna izstrādāšanu pastāstīja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins. „Saskaņā ar Nacionālās drošības likumu, Valsts aizsardzības plāns tiek izstrādāts, pamatojoties uz militāro draudu analīzi un tajā noteiktajiem principiem un uzdevumiem. Šis plāns nosaka valsts aizsardzības pasākumus, prioritātes un to, kāda ir gan Nacionālo bruņoto spēku, gan valsts pārvaldes institūciju, padotības iestāžu, fizisko un juridisko personu gatavība, sadarbības procedūras un rīcība valsts aizsardzības gadījumā vai nepieciešamības gadījumā, ja nepieciešams aizsargāt valsti,” norāda Galkins.

Iepriekš Aizsardzības ministrija solīja līdz vasaras vidum iesniegt valdībā militāro draudu analīzi. Balstoties uz analīzē secināto, tiks vērtēta nepieciešamība pārskatīt valsts aizsardzības plānus.

Plāns ir klasificēts kā sevišķi slepens, tomēr Aizsardzības ministrija sola ko vairāk par tā saturu atklāt pēc tam, kad valdība to būs apstiprinājusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti