Vairums pircēju par brīvdienās slēgtajiem tirdzniecības veikaliem nepārdzīvo

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēc ierobežojumu pastiprināšanas šodien ir pirmās brīvdienas, kad tirdzniecības centros slēgti visi veikali ārpus pirmās nepieciešamības preču loka. Vakar vakarā valdība lēma, ka brīvdienās nedrīkstēs strādāt arī saimniecības preču un mēbeļu veikali ar platību virs 10 tūkstošiem kvadrātmetru. Kā tirdzniecības centros raugās uz jaunajiem ierobežojumiem un ko par to saka pircēji?

Vairums pircēju par brīvdienās slēgtajiem tirdzniecības veikaliem nepārdzīvo
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Septiņdesmit vienu tūkstoti kvadrātmetru lielais tirdzniecības centrs “Alfa” Rīgā sestdienas rītā ir mēreni rosīgs – ļaudis nāk iepirkties pārtikas veikalā, aptiekā, pa kādam pircējam mana arī optikas, grāmatu, dzīvnieku preču veikalos. Taču vairums iepirkšanās vietu ir tumšas, ar aizvilktiem slēģiem.

“Lai nebūtu tās pandēmijas, tas ir labi. Es tikai uz bankomātu atbraucu,” saka Vilnis.

Latvijas Radio uzrunātie cilvēki teic, ka apģērbu, apavu un saimniecības preču veikalu slēgšana tirdzniecības centros brīvdienās viņiem netraucē.

“Ja kādam kaut ko baigi vajag, var jau darbadienās nopirkt. Es parasti nāku uz veikalu brīvdienas rītā, nekad nav daudz cilvēku, tā kā lielu atšķirību neredzu. Nu, darbiniekiem vienīgi sliktāk – mazāk darba stundu,” norāda Sergejs.

“Ja vajag, tad vajag. Vai tad maz saslimst? Daudz! Protams, ka vajag,” uzskata Mudrīte.

“Man netraucē. Nezinu, varbūt kādām ģimenēm, kas plānoja braukt uz tirdzniecības centru... Mums jau ir tāda tradīcija Latvijā – brīvdienās brauc nevis zaļumos, bet uz tirdzniecības centru, tad visi tie bērni te skraida,” saka Andris.

Tikmer Natālija un Georgijs ar izpratni raugās uz situāciju.

“Mēs saprotam. Gribas, lai cilvēki mazāk slimo. Esam pensionāri, varam atbraukt arī citās dienās.”

“Protams, būtu forši, ja brīvdienās varētu paskatīties kādas drēbes, jo tad tam ir laiks. Vai bērniem kaut ko nopirkt. Bet neko, izdarīs to darbadienu vakaros. Es domāju, ka tas ir sīkums, vienkārši ir jāpakļaujas tam, kas jādara, lai ierobežotu šo saslimstību. Viss ir kārtībā,” uzsver Indra.

Vairāku Rīgas tirdzniecības centru pārvaldītājs “Linstow Center Management” norāda, ka pilnībā uzticas valdības rīcībai “Covid” ierobežošanā un neiebilst pret lēmumu brīvdienās slēgt vairumu tirdzniecības centru veikalu, norāda uzņēmuma preses pārstāve Ilze Aizsila.

“Tirdzniecības centrs ir vide, kur obligāti jāievēro visas higiēnas prasības un noteiktie ierobežojumi, citādi slimība varētu izplatīties ļoti strauji tālāk. Tāpēc uz šiem ierobežojumiem skatāmies kā uz pagaidu grūtībām, kas ir nepieciešamas, lai pēc iespējas ātrāk viss atkal atgrieztos normālā režīmā,” skaidro Aizsila.

Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs gan aģentūrai LETA norādījis, ka tirgotāji jūtoties sarūgtināti un apkrāpti no valdības puses par lēmumu uz četrām nedēļām būtiski ierobežot veikalu darbību, jo gada beigas ir lielāko ieņēmumu laiks, bet tagad virkne tirgotāju izstumti no konkurences.

Pēc valdības piektdienas vakarā pieņemtā lēmuma brīvdienās durvis jāslēdz arī saimniecības preču, mēbeļu un būvmateriālu veikaliem gan tirdzniecības centros, gan ārpus tiem, ja konkrētā veikala platība pārsniedz 10 tūkstošus kvadrātrmetru. Tas nozīmē, ka tādi veikali kā "Jysk", "Cenu klubs" un citi, kas atrodas tirdzniecības centros, brīvdienās strādāt nedrīkst. Savukārt higiēnas preču veikalu, piemēram, "Drogas", darbība ir atļauta gan tirdzniecības centros, gan ārpus tiem.

Tādi veikali, kā "Depo", "K-Senukai", "Kurši", "Ikea" un citi, kuru kopējā tirdzniecības platība ir virs 10 000 kvadrātmetriem, brīvdienās un svētku dienās strādāt nedrīkst, savukārt, ja to platība ir zem 10 000 kvadrātmetriem, to darbība ir atļauta.

Latvijas Radio novēroja, ka, piemēram, tirdzniecības centrs "Kurši" Brīvības gatvē sestdienas rītā bija atvērts, jo tā iekštelpu platība ir tikai apmēram trīs tūkstoši kvadrātmetru. Apmēram pusdesmitos no rīta veikalā bija pārdesmit pircēju, bija samazināts groziņu un iepirkšanās ratu skaits, bet uz ārdurvīm bija norāde, ka veikalā vienlaikus nedrīkst uzturēties vairāk kā 35 pircēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti