Vairāku gadu laikā 110 skolu modernizēšanai būs pieejami 167 miljoni eiro

Valdība pēc vairāku mēnešu kavēšanās otrdien, 24.maijā, apstiprināja Eiropas Savienības (ES) fondu projekta noteikumus skolu vides modernizēšanai. Saskaņā ar tiem līdz 2023.gadam Latvijā plānots modernizēt vairāk nekā 110 vispārējās izglītības iestādes.

Šī mērķa īstenošanai pašvaldībām turpmāko gadu laikā būs pieejami gandrīz 168 miljoni eiro. No tiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļi būs 143 miljoni eiro, bet nacionālais publiskais finansējums - 25 miljoni eiro, informē Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Ministrija, izmantojot Eiropas Sociālā fonda finansējumu, šobrīd izstrādā jaunu, kompetenču pieejā balstītu vispārējās izglītības saturu, kura ieviešanā būtiska loma būs arī izglītības infrastruktūras attīstībai.

Ieguldot līdzekļus skolu modernizācijā, plānots izveidot ergonomisku mācību vidi, ieviest informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumus, kā arī iegādāties aprīkojumu.

Plānots iekārtot arī jaunus dabaszinātņu - fizikas, ķīmijas, bioloģijas - un matemātikas kabinetus pamatizglītības programmas īstenošanai.

Valsts un pašvaldību izglītības iestādēm būs iespēja arī pilnveidot sporta infrastruktūras objektus, kā arī sakārtot dienesta viesnīcas.

Projekts noritēs četrās atlases kārtās, un projektu iesniedzēji būs pašvaldības. Pirmajā kārtā plānots modernizēt vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi nacionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībās, savukārt otrajā kārtā projektus varēs iesniegt reģionālas nozīmes attīstības centru pašvaldības. Trešajā un ceturtajā atlases kārtā tiks modernizētas vispārējās izglītības iestādes ārpus nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībām. 

Jau ziņots, ka pirmās pie naudas tiks pilsētu skolas, savukārt mazākie novadi savus projektus varēs iesniegt tikai 2018. gada beigās. Līdz ar virzienu uz skolu skaita samazināšanu arī skolu vides modernizācijas projekta nauda pirmkārt tiks lielajām skolām.

Projekta kritērijiem atbilst aptuveni katra ceturtā vispārējās izglītības iestāde Latvijā. Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība") iepriekš norādīja, ka visiem vienkārši nepietiek naudas, un šajā ziņā Latvijas Pašvaldību savirnība piekrīt ministram, uzsverot, ka labāk pilnībā modernizēt daļu skolu, nekā daļēji modernizēt visas skolas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti