Vairāki spēkratu vadītāji pagājušajā diennaktī sodīti par agresīvu braukšanu

Pagājušajā diennaktī valstī reģistrēts 131 ceļu satiksmes negadījums. Lai gan avārijām nav bijušas letālas sekas, mediķu palīdzība pēc tām bija nepieciešama 14 cilvēkiem. Reģistrēti arī vairāki gadījumi, kad vadītāji pārkāpuši likumu un uz ceļa uzvedušies agresīvi.

Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska stāstīja, ka aizvadītajā diennaktī noformēti 614 administratīvo pārkāpumu protokoli. No tiem 232 ir par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, astoņi par spēkrata vadīšanu alkohola reibumā un septiņi – par agresīvu braukšanu. 

Valsts policijas pārstāve Gita GžibovskaZane Mače
  "Par agresīvu braukšanu uzskatāma apzināta ceļu satiksmei bīstama vai traucējoša uzvedība, ignorējot pārējo transportlīdzekļu intereses un drošību. Tā izpaužas kā apzināta sānslīdes radīšana, luksofora ignorēšana, braukšana ar mopēdu vai motociklu uz viena riteņa vai triciklu, kvadraciklu uz aizmugurējiem riteņiem uz ceļa vai citās vietās, kur iespējama satiksme.

  Tā ir tāda apzināta satiksmes noteikumu pārkāpšana," teica policijas pārstāve.

   

  Viņa norādīja, ka Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā par agresīvu braukšanu paredzēts naudas sods no 70 eiro līdz 280 eiro.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti