Vairāki mediji atklātā vēstulē prasa ļaut raidījumos piedalīties bez maskām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Trīs plašsaziņas līdzekļi un viena mediju asociācija atklātā vēstulē Ministru kabinetam un Saeimai, aicina politiķus attiecībā uz medijiem atgriezties pie iepriekš spēkā esošiem Covid-19 ierobežojumiem, kas pieļāva dalību raidījumos bez sejas maskām.

Vēstuli parakstīja:

  • Latvijas Televīzija,
  • SIA “All Media Latvia”,
  • AS “Delfi”,
  • Latvijas Raidorganizāciju asociācija.

Mediji vēstulē norādījuši, ka pašlaik spēkā esošais valdības lēmums par stingriem Covid-19 ierobežojumiem esot radījis nopietnu apdraudējumu pilnvērtīgam Latvijas masu mediju darbam. Proti, ierobežojumi neietver specifisku regulējumu plašsaziņas līdzekļu darbam attiecībā uz sejas masku lietošanu un dalību klātienē. Šādi ierobežojumi apgrūtinot pilnvērtīgu mediju darbu un apdraudot daudzu raidījumu veidošanu.

Vēstulē skaidrots, ka audiālo un audiovizuālo darbu veidošana medijos nav pielīdzināma masveida pasākumiem vai nekontrolētiem cilvēku kontaktiem publiskos pasākumos. Audiovizuāls darbs, kurā nepieciešama personīga klātbūtne, nevar būt pilnvērtīgs, ja maskas dēļ nav redzama sejas lielākā daļa, jo tas neļauj redzēt vaibstus, grimases, mīmiku, skaidroja mediji.

Tāpat norādīts, ka moderatoru, raidījumu viesu grimases, mīmikas, ķermeņa valoda ir ļoti svarīga un neatraujama komponente, lai raidījuma skatītājs ar cilvēka sejas izteiksmju psiholoģijas palīdzību varētu izdarīt secinājumus par, piemēram, raidījuma viesa attieksmi pret konkrēto tēmu. Sejas masku vilkšana informatīvo raidījumu laikā būtiski samazinot iespēju raidījumu veidot kā viegli uztveramu ar sasniedzamu kvalitatīvu informāciju.

Skatītājiem, kam dzirdes traucējumi, ja attiecīgajā pārraidē nav pieejams surdotulkojums, informācijas pasniegšana maskās liedz iespēju uzzināt par aktualitātēm sabiedrībā. Turklāt sejas masku vilkšanas laikā būtiski zūd arī skaņas kvalitāte.

Obligāta masku vilkšana spiež medijus arī mainīt programmu, piemēram, no pārraižu formāta izņemot mūziķu priekšnesumus.

Tāpēc mediji aicina ļaut raidījumos nelietot sejas maskas jebkurai personai ar Covid-19 sertifikātu un piedalīties līdz 30 dalībniekiem. Ja tomēr politiķi uzskata par vajadzīgiem stingrākus noteikumus, plašsaziņas līdzekļi aicina to pārrunāt ar mediju nozari.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti