Vairākas partijas aicina Rīgas pagaidu administrāciju nepieņemt politiskus lēmumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 10 mēnešiem.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startējošo politisko spēku – Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības, "Jaunās Vienotības", Jaunās konservatīvās partijas, "Attīstībai/Par" un "Progresīvie" – pārstāvji uzskata, ka vēlēšanu priekšvakarā nebūtu pieļaujami esošās Rīgas domes pagaidu administrācijas lēmumi, kas skartu pašreizējās Rīgas domes pārvaldes struktūru konceptuālās un funkcionālās pakļautības izmaiņas, paziņojumā medijiem informēja politiskie spēki. 

Partiju pārstāvji uzsvēra, ka Rīgas pagaidu administrācijas loma ir nodrošināt Rīgas pašvaldības struktūrvienību darbības nepārtrauktību, nevis pieņemt politiskus lēmumus par atsevišķu struktūrvienību slēgšanu, reorganizāciju vai jaunu struktūrvienību izveidi. 

Tāpat politiskie spēku pārstāvji aicina Rīgas domes pagaidu administrāciju neizmantot savas tiesības, apstiprinot pastāvīgos amatos pašvaldības departamentu, pārvalžu, aģentūru un kapitālsabiedrību amatpersonas. "Šos lēmumus būtu jāpieņem jaunajam Rīgas domes deputātu sasaukumam pēc 29. augustā gaidāmajām vēlēšanām. Līdz vēlētas Rīgas domes izveidošanai kapitālsabiedrību pārvaldes institūciju izveidei jānotiek saskaņā ar likumu, valdes locekļi atlasāmi tikai atklātos konkursos, bet kapitālsabiedrību valžu locekļu skaita samazināšana var notikt, tikai balstoties uz neatkarīgu auditoru ieteikumiem un stingri ievērojot OECD vadlīnijas," norādīts paziņojumā.

Iepriekš bija izskanējušas ziņas, ka pagaidu administrācija plānojot pārskatīt Rīgas būvvaldes, attīstības departamenta un arhitekta biroja darbību.

KONTEKSTS:

Startam Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās pieteikušies 15 politiskie spēki, kuri iesnieguši savus kandidātu sarakstus.

Par iemeslu valdības lēmumam rosināt Rīgas domes atlaišanu kļuva atkritumu sāga. Vēlāk domes vadība vienojās ar opozīciju pārstāvošajiem politiskajiem spēkiem sasaukt trīs domes sēdes pēc kārtas un  nenodrošināt tajās kvorumu. Pēc trim nenotikušām domes sēdēm Rīgas domi varēja atzīt par rīcībnespējīgu un lemt par tās atlaišanu. Un februāra vidū Saeima atbalstīja, vēlāk prezidents izsludināja likumu par domes atlaišanu.

Taču vēlēšanas nācās atlikt Covid-19 dēļ, un Saeimā 16. aprīlī steidzamības kārtā vienojās atbalstīt Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanu rīkošanu 29. augustā.

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti