Panorāma

Dīkstāves pabalsti – daudziem nesasniedzami

Panorāma

Kā skaidro atšķirīgo Covid-19 mirstību Eiropā?

Uztrauc mājas drošība

Uztrauc mājas drošība blakus Skultes pārvada būvniecībai Sarkandaugavā

Viens no lielākajiem Rīgas pašvaldības projektiem šogad ir 42 miljonus eiro vērtā pārvada būvniecība Sarkandaugavā pār dzelzceļa līniju Rīga–Skulte. Pārvads vajadzīgs, lai samazinātu sastrēgumus, taču blakus esošās daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājus uztrauc ēkas drošība būvniecības laikā.

ĪSUMĀ:

  • Sarkandaugavā būvēs pārvadu, kas savienos Viestura prospektu ar dzelzceļa sliedēm otrpus esošo Tvaika ielu.
  • Darbi drīz sāksies, par ko liecina nozāģētie koki. Par to bažīgi blakus esošās daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji.
  • Viņi satraucas par mājas drošību būvdarbu laikā; Rīgas pašvaldība sola monitorēt būvniecības procesu.
  • Lai kompensētu nocirstos kokus, pašvaldība sola pēc būvniecības teritorijā iestādīt 150 jaunus kokus.

Tilta iela Sarkandaugavā ir vienīgā vieta vairāku kilometru rādiusā, kur šķērsot dzelzceļa sliedes. Tāpēc te veidojas sastrēgumi. Lai satiksmi atslogotu, šeit plānots būvēt jaunu pārvadu, kas savienos Viestura prospektu ar dzelzceļa sliedēm otrā pusē esošo Tvaika ielu. Projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 40 miljoni eiro. Būvdarbi jau tūlīt sāksies, par ko liecina nozāģētie koki.

Bažīgi gan par koku zāģēšanu, gan apjomīgo projektu kopumā ir blakus esošās daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji. Tieši gar viņu māju ies nobrauktuve no pārvada, tāpēc arī nācies kokus nozāģēt.

"Gaiss tiks bojāts, un fūres brauks gar mūsu māju. Mēs ļoti neapmierināti esam. Kāds vēl mājas stāvoklis ir? Mums mājās jau tā iet plaisas pa sienām, kad brauc garām vilcieni. Kas notiks, kad sāks būvēt to tiltu? Man ir tāda sajūta, ka tā māja sabruks vienkārši," sprieda mājas iedzīvotāja Jolanta. Nama iedzīvotājs Kārlis tikmēr atzīmēja:  "Būvnieka atruna, ka tiks veikta monitorēšana, mani neapmierina, jo - ko dos tā monitorēšana, ja tā māja sāks brukt?"

Iedzīvotāju neapmierina arī, ka skaņas izolēšanai būvnieks solījis logus mainīt tikai mājas augšējo stāvu dzīvokļiem, savukārt apakšējiem dzīvokļiem priekšā būs skaņu izolējoša siena.

"Kas, man ir jājūtas kā cietumā, skatoties uz šo sienu tikai tāpēc, ka man nav nomainīti logi un man būs siena? Es ļoti atvainojos. [..] Vairs nav tie koki, kuri bija mūsu zaļā rota, kuri bija mūsu siena gar ceļu un mūsu māju," piebilda Kārlis.

"Vienas iedzīvotāju grupas intereses tiek risinātas uz kādas citas grupas interešu rēķina. Kāpēc mūsu stāvoklim ir krasi jāpasliktinās, lai kaut kur globāli vēl tur kādiem būtu ļoti labi? Kāpēc?" jautāja mājas iedzīvotājs Guntars Jirgensons.

Iedzīvotāji uzskata, ka pašvaldība projektu ar viņiem nav saskaņojusi, tomēr Rīgas domes Satiksmes departaments to noliedz.

Apspriede rīkota gan par pārvada būvniecību, gan par koku ciršanu. Tālāk no mājas pārvadu būvēt nevarot, jo tas izmaksātu dārgāk.

"Tad mums ir jāiegādājas zeme atsevišķi, kas būtiski sadārdzinās projektu, un tālāk ir elektrolīnija. Līdz ar to tas nozīmē, ka projekts būtu vēl dārgāks, jo mums būtu jāpārceļ elektrolīnija," skaidroja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimanta.

Lai kompensētu nocirstos kokus, Satiksmes departaments sola pēc būvniecības teritorijā iestādīt 150 jaunus kokus. Tas gan būs tikai pēc diviem gadiem. Savukārt par mājas drošību būvdarbu laikā iedzīvotājiem jāuztraucas neesot, jo projektā mājas klātbūtne esot ierēķināta.

"Arī būvniecības procesā tiks veikts monitorings, pārbaudīts, vai ir kādas izmaiņas māju pamatiem vai kādas plaisas. Automātiski tiks reaģēts un darīts viss pēc noteiktajām prasībām un standartiem. Nevajadzētu būt nekādām problēmām, bet, ja nu kaut kas, tad mēs tam pievērsīsim pastiprinātu uzmanību," sacīja pašvaldības pārstāve.

Pārvadu būvēs trīs kompānijas – "Binders", "LNK Industries" un "Latvijas tilti". 28 miljonus eiro būvniecībai dos Eiropas Savienība, 13 miljonus – Rīgas dome, savukārt valsts – vienu miljonu. Pašvaldība pagaidām neuzskata, ka būvniecību kādā veidā varētu kavēt Covid-19 krīze.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti