Uzņēmuma likvidatoru apsūdz par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un «mantas atmazgāšanu»

Kādu likvidējama uzņēmuma likvidatoru apsūdz par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, nodarot likvidējamajam uzņēmumam mantisko zaudējumu vairāk nekā 120 000 eiro apmērā, un noziedzīgi iegūtas mantas legalizēšanu, informēja prokuratūrā.

Pierīgas prokuratūras prokurore tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par to, ka viņš kā uzņēmuma atbildīgais darbinieks – persona, kurai uzņēmumā ir tiesības pieņemt lēmumus, kas saistoši citām personām, un kuram ir tiesības rīkoties ar uzņēmuma mantu, – ar tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot savas pilnvaras, radīja būtisku kaitējumu ar likumu aizsargātām citas personas interesēm mantkārīgā nolūkā. Apsūdzētajam inkriminēta arī noziedzīgi iegūtas mantas legalizēšana. 

Apsūdzētais 2020. gada 16. martā tika iecelts par kāda likvidējamā uzņēmuma likvidatoru. Viņam kā likvidatoram bija visas valdes un padomes tiesības un pienākumi. 

Neskatoties uz to, ka saskaņā ar Komerclikumu valdes un padomes loceklim savi pienākumi jāpilda kā krietnam un rūpīgam saimniekam attiecībā pret pārvaldāmo uzņēmumu, apsūdzētais ļaunprātīgi izmantoja savas pilnvaras un par nesamērīgi zemu cenu – 2000 eiro – pārdeva sev piederošam uzņēmumam likvidējamā uzņēmuma 226 000 eiro vērto nekustamo īpašumu – zemes gabalu 9,8 hektāru platībā. Tādā veidā viņš likvidējamajam uzņēmumam nodarīja mantisko zaudējumu vairāk nekā 120 000 eiro apmērā.

Nolūkā slēpt nekustamā īpašuma noziedzīgo izcelsmi apsūdzētais lūdza pašvaldībai sadalīt nekustamo īpašumu trīs daļās. Pēc tam vīrietis veica prettiesiskas darbības, kas vērstas uz noziedzīgi iegūtā nekustamā īpašuma legalizēšanu, un zemes gabalus pa daļām par nesamērīgi zemu cenu pārdeva privātpersonai un citam, viņa īpašumā esošam, uzņēmumam.  

Apsūdzētais savu vainu viņam celtajā apsūdzībā neatzīst.

Lieta izskatīšanai nosūtīta Ekonomisko lietu tiesai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti