Uzņēmēju tiesās par mēģinājumu izkrāpt no ES fondiem 4 miljonus eiro

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukta viena persona par Eiropas Savienības (ES) finansējuma vairāk nekā četru miljonu eiro apmērā izkrāpšanas mēģinājumu un krāpšanas rezultātā iegūto līdzekļu 1,4 miljonu eiro apmērā legalizēšanu, informēja prokuratūrā.

Apsūdzētais bija kāda uzņēmuma vienīgais valdes loceklis. Viņš vēlējās ar viltu iegūt ES fondu līdzekļus 4 105 381 eiro apmērā, norādīja prokuratūra.

Apzinoties, ka noslēgto līgumu nepildīs, bet imitēs saimniecisko darbību, viņš 2010.gada ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) noslēdza līgumu par karbamīda un NPK (apzīmē slāpekļa, fosfora un kālija saturu minerālmēslos) ražošanu kūtsmēslu utilizācijas procesā.

Apsūdzētais organizēja fiktīvu darījumu ķēdi, mākslīgi sadārdzinot projekta izmaksas, imitējot saimniecisko darbību,

kā arī izmantojot nepatiesi sastādītus darījumu, attaisnojuma un grāmatvedības dokumentus. Kopsummā nepamatoti pieprasīja no LIAA uzņēmumam 4 105 381 eiro. LIAA uzņēmumam pieprasīto summu izmaksāja daļēji – 2 053 674 eiro apmērā, informēja prokuratūra.

Pēc tam apsūdzētais veica noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizāciju 1 420 000 eiro apmērā, proti, maskēja finanšu līdzekļu noziedzīgo izcelsmi, mainīdams to piederību un atrašanās vietu.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai. Tiesā ziņu aģentūra LETA noskaidroja, ka pirmā tiesas sēde lietā nozīmēta nākamā gada 3.februārī. Lietā apsūdzēts Tomass Žukovskis. 

2012.gadā laikraksts "Dienas Bizness" vēstīja, ka cūkkopības kompleksā Salas novadā no cūku urīna plānots ražot karbamīda šķīdumu, ko varētu izmantot izplūdes gāzu absorbēšanā. Kā projekta īstenotājs tika minēts SIA "Micro Tech Baltic", kura valdes loceklis bija Žukovskis.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Micro Tech Baltic" likvidēts 2019.gada janvārī un tā vienīgais īpašnieks bija Žukovskis. Ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2016.gada lēmumu piemērots arests Žukovska mantai "Micro Tech Baltic".

Par Žukovska iespējamiem likumpārkāpumiem 2016.gadā ziņoja arī Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti