Ārpus Rīgas

Kuldīdznieki mācās paši restaurēt vecos koka logus

Ārpus Rīgas

Par jaunu PVN maksāšanas kārtību graudkopjiem lems steigā

Uzņēmēja: Dzimtās saknes un sava valsts bērniem ir vislabākās

Uzņēmēja: Dzimtās saknes un sava valsts bērniem ir vislabākās

Bērniem un viņu vecākiem dzimtenē – Latvijā – ir labāk nekā ārzemēs, par to pēc desmit Anglijā nodzīvotiem un nostrādātiem gadiem, sagaidot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, saka jauna māmiņa un uzņēmēja Inga Čazova, kura atgriezusies mājās.

Pavisam nesen - pēc bērna piedzimšanas un saprotot, cik izmaksā bērna uzturēšana, bērnudārzi un attīstības pulciņi svešā valstī, un vēl ar milzīgu, patriotisku vēlmi atgriezties dzimtenē, viņa atbrauca uz Latviju, lai dzimtajā pusē - netālu no Daugavpils atvērtu savu biznesu. Tas vērsts uz viesu mājas darbību, kafejnīcas pakalpojumiem un maizes cepšanu. „Tieši te sākas Latvija, un bērniem, tāpat kā viņu vecākiem, te iespēju ir vairāk, jāprot tikai to novērtēt un izmantot”, tā uzskata Inga.

Domas par pusotru gadu veco dēlu un milzīgā vēlme atgriezties dzimtenē daugavpilieti Ingu Čazovu motivēja sākt savu biznesu Latvijā, atvērt savu kafejnīcu, uzsākt maizes cepšanu, bet pats galvenais, būt ar lielāku pārliecību, ka bērnam un arī viņai te būs labāk:

''Bija arī tā robeža – 30 un plus gadi, kad tev vajag dzīvē kaut ko mainīt. Nolēmu mēģināt te, Latvija arī mainījusies pa 10 gadiem. Pusgada laikā bizness jau iet, cepu maizi, cilvēki nāk.''

„Rudzupuķes” ir viesu māja un kafejnīca Daugavpils novada Sventes pagastā, kas kādreiz darbojās, tad savu darbību pārtrauca, bet Inga Čazova nolēma ēku par Anglijā nopelnīto nopirkt un atjaunot tās darbību, ar savu „odziņu”.

''Ir maize ar saulespuķu sēklām, ir ķimeņu maize, melnā maize, ar žāvētiem augļiem,'' izrāda maizes cepēja Dace.

Katram cilvēkam savs liktenis, savas vērtības, Ingai Čazovai jau ir sava pieredze un savs skatījums uz dzīvi gan ārzemēs, gan te, Latvijā:

''Man bija grūti atrast cilvēkus – vai nu negrib strādāt, vai grib lielu algu. Te ir bezdarbs, bet cilvēki var pieteikties, man ir idejas, es atradīšu, ko dot darīt.''

Jaunā māmiņa un uzņēmēja pārliecināta, ka te – Latvijā, kur viņa pati vēl kā bērns saņēma pirmo atspērienu dzīvei, arī viņas dēlam būs vairāk iespēju, Inga ar pārliecību, milzīgu patriotismu un savu dzīves stāstu lauž stereotipu, ka ārzemes bērnam var dot vairāk.

Visu, kas bērnam vajadzīgs, jau nevar izrēķināt naudas izteiksmē, uzsver Inga, galvenā vērtība tomēr ir iespēja dzīvot, strādāt un attīstīties, arī bērnam - tiešāk sajūtot dzimtās saknes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt