Dienas ziņas

Centralizēto eksāmenu rezultāti krītas

Dienas ziņas

LIAA biznesa inkubatoriem – trīs gadi

Uz nenoteiktu laiku slēdz Aglonas vidusskolas dienesta viesnīcu

Uz nenoteiktu laiku slēdz Aglonas vidusskolas dienesta viesnīcu

Aglonas vidusskolas skolēni, kas mācību laikā izmanto iespēju dzīvot skolas dienesta viesnīcā, jauno mācību gadu gaidīja ar bažām. Ņemot vērā kopmītņu slikto stāvokli, tās tika nolemts slēgt uz nenoteiktu laiku. Pagaidu risinājums dienesta viesnīcas pakalpojumu nodrošināšanā rasts Sociālā dienesta ēkā. Bet, kad un vai varēs atgriezties līdzšinējo kopmītņu ēkā, nav zināms.

Kopš šī mācību gada sākuma sarkanajā ķieģeļu ēkā, kas daudzus gadus kalpoja kā Aglonas vidusskolas dienesta viesnīca, skolēnus vairs neizmitina. Pēc ēkas apsekošanas Aglonas novada pašvaldības būvvalde atzinusi to par bīstamu nesošo konstrukciju stāvokļa dēļ.

"Konstatēja, ka sijas ir jāmaina. Mēs pie tā arī palikām, ka mainīsim sijas, remontēsim. Bet, nu, rezultāts nāca tā, ka to dienesta viesnīcu uz laiku dome ir ar domes lēmumu slēgusi," teica  Aglonas vidusskolas direktore Lidija Šatilova.

Kā vienu no pagaidu risinājumiem pašvaldība piedāvāja izmitināt skolēnus no Aglonas aptuveni trīs kilometrus attālajā Jaunaglonas dienesta viesnīcā. Attāluma dēļ tam nepiekrita Aglonas vidusskolas direktore. Līdz ar to šobrīd skolēni dzīvo Aglonas novada Sociālā dienesta telpās. "Pusi no šīs ēkas, pirmo stāvu un otro stāvu, mēneša laikā remontējām, labiekārtojām, lai, sagaidot bērnus, viņiem būtu patīkami šeit. Tur bija krāšņu apkure. Un tad - kā krāšņu apkure – brīžiem silts, brīžiem auksts," tā Šatilova.

Patlaban dienesta viesnīcas pakalpojumus izmanto 11 Aglonas vidusskolas skolēni, taču vietas ir vajadzīgas vismaz 15 skolēniem. Viena no Aglonas vidusskolas skolniecēm, kas izmanto iespēju dzīvot dienesta viesnīcā, ir Linda. Skolniecei šis ir pirmais mācību gads Aglonas vidusskolā, jo dzimtajā vietā Andrupenē nav vidusskolas.

"Vispār es domāju, ka šeit būs istabas, kur gulēs ne viens cilvēks, bet vairāki. Man saka – būs skumji. Bet, nu, man nebūs skumji. Grāmatas lasīšu," saka Aglonas vidusskolas 10. klases skolniece Linda Ļoļāne.

Sižeta tapšanas laikā iegūt komentāru no Aglonas novada pašvaldības pārstāvjiem par līdzšinējās Aglonas vidusskolas dienesta viesnīcas tālāko nākotni neizdodas. Savukārt skolas direktore cer, ka ēka tiks pārbūvēta, jo telpas tajā ir lielākas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt