Dienas ziņas

Mudina iedzīvotājus noslēgt atkritumu apsaimniekošanas līgumus

Dienas ziņas

Trūcīgās ģimenes gatavojas skolai

Ukraiņi meklē darbu Ventspilī

Ukraiņi atrod darbu Ventspilī

Kamēr Ukrainā joprojām ir saspringta ekonomiskā situācija, ukraiņu uzņēmēji un augsti kvalificētais darbaspēks meklē iespēju strādāt ārpus savas valsts. Pirms pāris mēnešiem Ventspils metināšanas rūpnīcas vadību  pārņēma ukraiņu uzņēmēji. Ukrainas iedzīvotāji Ventspilī atrod darbu gan ostā, gan medicīnas iestādēs. Tomēr ne vienmēr izdodas saņemt darba atļauju.

Viktorijas tēvs Sergejs Prituļaks atradis darbu Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, viņš ir ukrainis no Černovcu pilsētas, Latvijā strādā par ārstu neirologu. Viktorija iestājusies Latvijas Mūzikas akadēmijā, lai studētu mūzikas vēsturi, tomēr šonedēļ studentei no Ukrainas atteikta  pastāvīgas uzturēšanās atļauja.  Galējais lēmums tiks pieņemts līdz septembrim, tomēr šodien ir  pēdējā diena, kad oficiāli Viktorija varētu sākt mācības augstskolā.

'' Jā, es pavisam nesen dzīvoju Latvijā, tāpēc, ka te dzīvo mana ģimene.  Pa šo laiku es iemācījos arī latviešu valodu un iestājos arī Latvijas Mūzikas akadēmijā, problēma ir tā, ka es nevaru saņemt piemērotu uzturēšanās atļauju un valsts iestāde pat nepamato savu atbildi,''   stāsta Viktorija Prituļaka.

Savukārt liela izmēra metāla konstrukciju ražošanas līnija Ventspils metināšanas rūpnīcā šobrīd  nodarbina jau 30 ventspilnieku, bet pirms pāris mēnešiem šis vēl bija uzņēmums, kurā tika atlaisti darbinieki. Trūka finanšu un neviens īsti nezināja, kā lai piesaista pasūtītājus. Šobrīd Ventspils metināšanas rūpnīcu iegādājušies ukraiņu uzņēmēji.

"Latvijā biznesa jautājumus risina ļoti operatīvi, Ukraina ir lielāka, bet tur vieglāk atrast darbiniekus. Ja runājam par Krievijas tirgu, tad mēs pat neesam tajā plānojuši ieiet, jo tur jau ir pietiekoši daudz vietējo uzņēmumu, jo tas ir diezgan sarežģīts un korumpēts tirgus. Skandināvija mums ir daudz saprotamāka,'' savas ieceres izklāsta uzņēmējs Rastislavs Šmidts.

Šis 100% ir ukraiņu bizness Latvijā un uzņēmējdarbībai šeit neesot šķēršļu:            

„ Jūtos ļoti komfortabli, nezinot nevienu citu valodu, kā tikai krievu, var viegli komunicēt ar Latvijas departamentiem un struktūrvienībām, tas man ir ērti.''

Latvijā dzīvo liela ukraiņu kopiena, un tāpēc tiek pieļauts, ka darba meklējumos un pie radiem  mūsu valstī varētu ierasties vairāki tūkstoši bēgļu.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti