Uģis Mitrevics vadīs Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisiju 

Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisiju turpmāk vadīs Uģis Mitrevics (Nacionālā apvienība). To ceturtdien, 24. novembrī, nolēma komisijas locekļi.

Par komisijas priekšsēdētāja biedru ceturtdien ievēlēja Andri Kulbergu ("Apvienotais saraksts"), bet par sekretāri – Anitu Brakovsku (Zaļo un Zemnieku savienība).

Komisijā arī strādās deputāti – Raimonds Čudars ("Jaunā Vienotība"), Svetlana Čulkova ("Stabilitātei!"), Martiņš Felss ("Jaunā Vienotība"), Mārcis Jencītis ("Latvija pirmajā vietā"), Līga Kozlovska (Zaļo un Zemnieku savienība), Inese Lībiņa-Egnere ("Jaunā Vienotība"), Daiga Mieriņa (Zaļo un Zemnieku savienība), Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība"), Didzis Šmits ("Apvienotais saraksts"), Atis Švinka ("Progresīvie"), Edmunds Teirumnieks (Nacionālā apvienība), Juris Viļums ("Apvienotais saraksts"). 

Komisiju sastāvs noteikts ar Saeimas 23. novembra ārkārtas sēdes lēmumu.

Ilgtspējīgas attīstības komisija pārrauga Nacionālā attīstības plāna un Latvijas Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030. gadam ieviešanu, kā arī uzrauga šo plānošanas dokumentu pārskatīšanu. Komisijas kompetencē ir arī sniegt atzinumus un priekšlikumus, līdzdarboties citu stratēģisku un starpnozaru plānošanas dokumentu izstrādē, kā arī konceptuālu jautājumu risināšanā.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Saeimā darbojas 16 komisijas. Tās strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.

Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trijās apakškomisijās. 

Komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs. Turpmākās sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti