TV3 ziņu dienesta producente: Lielam uztraukumam par uzņēmumā notiekošo nav pamata

TV3 ziņu dienesta producente Anita Brauna nolēma pēc uzņēmuma reorganizācijas īstenošanas atstāt darbu. Sarunā ar Latvijas Radio žurnāliste paskaidroja, ka šis lēmums ir balstīts uz personiskiem apsvērumiem, jo ir vēlme pēc jauniem izaicinājumiem profesionālajā jomā. Taču šo lēmumu pasteidzināja pārmaiņas mediju grupā "All Media Baltics". Lai arī sarunās ar mediju grupas vadību producentei izteikts aicinājums turpināt darbu, viņa to darīs tikai līdz brīdim, kad būs zināma jauna ziņu dienesta komanda.

Anita Brauna par lēmumu pamest TV3Ella Semjonova

"Diezgan ilgu laiku es esmu producējusi TV3 Ziņas, kas ir bijusi brīnišķīga pieredze un absolūti kolosāls kolektīvs, ar kuru daudz var izdarīt. Bet vienkārši pienāca dzīvē brīdis, kad ir jādara kaut kas cits. Jo tas, ko esi darījis, vairs nešķiet tik interesants, ir rutīna, kas nogurdina. Nu es biju tuvu tam. Tā kā tagad notiek plašāki procesi uzņēmumā, tas tiek reorganizēts, ir skaidrs, ka producentu tur paliks mazāk. Un es vienkārši izlēmu, ka es tagad iešu projām un došu iespēju TV3 Ziņas producēt kādam citam kolēģim, kuram, iespējams, darbs būtu bijis jāzaudē, jo ir skaidrs, ka, apvienojot divus ziņu dienestus, arī producentu skaits samazināsies. Un varbūt kādam šobrīd tā dzirksts darīt šo darbu ir lielāka vai arī darba saglabāšana ir nozīmīga. Nu, es pieņēmu šo lēmumu, ka es šajā brīdī došos jaunas nodarbošanās meklējumos,” skaidro Brauna.

Anita Brauna TV3 ziņu dienestā strādā nedaudz vairāk par pieciem gadiem. Viņa uzsvēra, ka LNT vakara ziņu raidījumu zaudēšana būs liels iztrūkums, taču, viņasprāt, kopumā nav pamata skatīties uz notiekošo uzņēmumā ar uztraukumu.

Anita Brauna par situāciju TV3 un LNTElla Semjonova

"Kā kopumā es uz to raugos? Protams, tas, ka nebūs LNT ziņu kanālā atsevišķas, neatkarīgas redakcijas veidotu ziņu raidījumu, kopējā mediju telpā noteikti ir iztrūkums. Par to nav šaubu. Tajā pašā laikā, ja es būtu šī uzņēmuma īpašnieks un man būtu divi TV kanāli, no kuriem viens strādā ar zaudējumiem, otrs kaut kā turas vēl, protams, viņiem kaut kādi lēmumi bija jāpieņem. Viņi šobrīd ir pieņēmuši lēmumu konsolidēt ziņas vienā dienestā. No biznesa viedokļa es to viņu lēmumu saprotu. Tas ir loģisks lēmums. Pagaidām viņi ir solījuši, ka TV3 kanālā pārējie LNT ziņu produkti būs. Tie paši cilvēki vairāk vai mazāk veidos ziņu raidījumus, un viņi tur būs, un tas ir labi,” stāsta Brauna.

KONTEKSTS

Mediju koncerns “All media Baltics” nolēmis attīstīt sieviešu auditorijai domātu kanālu “TV3 Life”, atsakoties no komerckanāla LNT zīmola. Kā koncerna vadošais kanāls pozicionēts TV3, uz kuru plānots pārnest arī daļu LNT Ziņu dienesta raidījumu. Bet jau tagad ir skaidrs, ka vairāki desmiti medija darbinieku darbu zaudēs.

Kad 2012. gadā TV3 īpašnieks – starptautiskais mediju koncerns MTG iegādājās telekompāniju LNT, Konkurences padome (KP) darījumu apstiprināja ar nosacījumiem. Piemēram, vēl piecus gadus abām programmām – TV3 un LNT – jāsaglabā neatkarīgas un patstāvīgas ziņu raidījumu redakcijas un līdzšinējais ziņu raidījumu daudzums.

2017. gada martā MTG paziņoja, ka pārdos savu raidorganizāciju biznesu Baltijas valstīs "Providence Equity Partners" Lietuvas uzņēmumam UAB "BITE Lietuva". Bijušo MTG biznesu nodēvēja par "All Media Latvia." KP darījumam atļāva notikt tā paša gada oktobrī, gan ar vairākiem noteikumiem, tostarp, ka apvienotais uzņēmums arī turpmāk nedrīkstēs sasaistīt televīzijas programmu grupu "TV3", "3+", "TV6" ar televīzijas programmu grupu LNT un "Kanāls 2" pārdošanai citiem tirgus dalībniekiem to tālākai izplatīšanai skatītājiem.

KP informēja Latvijas Radio, ka noteikums par abu kanālu ziņu dienestu neapvienošanu bija spēkā līdz 2017. gada 31. decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt