Tūrisma attīstības biroju vadīs Jenzis; bijušais šefs Grīnvalds vēršas KNAB

Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) vadītāja amatā Guntaru Grīnvaldu nomainījis līdzšinējais nodibinājuma valdes loceklis un stratēģiskais direktors Jānis Jenzis. RTAB dibinātāju valde par to lēmusi pirmdien pēcpusdienā. Savukārt līdzšinējais RTAB vadītājs Grīnvalds paziņojis, ka vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā saistībā ar dokumentu viltošanu iestādē, kas notikusi grupā un kurā, pēc viņa teiktā, iesaistīti pašvaldības iestādes pārējie valdes locekļi – Ieva Lasmane un Jānis Jenzis, kā arī Rīgas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai"). Par RTAB trešo valdes locekli iecelta Eva Juhņēviča, zināms LTV.

Tūrisma attīstības biroju vadīs Jenzis; bijušais šefs Grīnvalds vēršas KNAB
00:00 / 03:41
Lejuplādēt

"Pagājušā gada beigās tika saņemts uzstādījums, ka darbā jāpieņem Jānis Jenzis Rīgas Tūrisma attīstības biroja stratēģiskā direktora amatā. Man iestājoties pret to, loģiski, ka sākās tāds kā mobings. Gāja laiks, un tika nelikumīgi izmaksāta alga, jo nekāds darba līgums nebija noslēgts. Un tad, lai šīs darbības piesegtu, tika vairākkārtīgi noslēgti dažādi dokumenti ar vieniem un tiem pašiem datumiem un dokumentu numuriem, ka Jenža kungu pieņem darbā. Un tagad, protams, pēdējais ir, ka parakstīts rīkojums, ka Jenzis pats sevi pieņem darbā, pats nosaka, cik lielu algu saņems," stāstīja Grīnvalds. Viņš arī uzskata, ka atbrīvots no amata, jo kļuvis par kavēkli "to lietu darīšanā, ko viņi bija iecerējuši".

Pēc Grīnvalda domām biroja vadītāja nomaiņu iniciējis Burovs, lai caur Jenzi saglabātu savu teikšanu pār biroja 3,4 miljonu lielo budžetu.

"Šī nauda es teiktu ir diezgan nozīmīga. Liela daļa šo līdzekļu tiek tērēta mārketinga un sabiedrisko attiecību pakalpojumiem.

Ja mēs pieņemam, ka tuvojas pašvaldības ārkārtas vēlēšanas un viņa pārstāvētajai partijai nav šādu līdzekļu, tad tas varētu būt ļoti labs instruments kā nodrošināt publicitāti pašam Burova kungam," teica Grīnvalds.

Jenzis telefonsarunā ar Latvijas Radio noliedza bijušā kolēģa pausto un uzsvēra, ka viņš neesot ticis galā ar pienākumiem:

„Dibinātāju sapulce konstatēja, ka nav izpildīti vairāki punkti no valdes rīcības plāna, kas sekoja Valsts kontroles pamatotiem aizrādījumiem par nepilnībām Rīgas tūrisma attīstības biroja darbā. Arī vienprātīgs dibinātāju viedoklis bija, ka jāmaina tā situācija, ka Rīgas tūrisma attīstības biroju vada politiski iecelti cilvēki, un jāvirza profesionāļu komandas virzienā, kas nodarbojas ar savu pamatmērķi: veicina Rīgas atpazīstamību un veicina tūristu skaitu”.

RTAB paziņojumā medijiem, komentējot Grīnvalda pārmetumus, uzsvēra, ka tā ir emocionāla reakcija uz viņa atcelšanu no valdes locekļa amata.

"Guntars Grīnvalds 2.decembrī ir parakstījis rīkojumu, kurā norādīts, ka Jānis Jenzis turpmāk pildīs arī Stratēģiskās attīstības direktora pienākumus un licis sagatavot nepieciešamos dokumentus. Pēc dibinātāju sapulces par izmaiņām tika informēti arī mediji. Savdabīgi, ka arī šie komentāri nākuši klajā pēc tam, kad RTAB valde šā gada janvārī, pēc Guntara Grīnvalda nostrādāšanas Kultūras projektu direktora amatā gandrīz gadu, par ko saņēma arī lielāko daļu atalgojuma RTAB, sāka interesēties par paveiktajiem darbiem, jo nav dokumentu, kas apliecinātu darbu izpildi," paziņojumā medijiem rakstīja Jenzis un RTAB valdes locekle Ieva Lasmane.

Abi ir pārliecināti, ka tiesībsargājošās iestādes nekonstatēs nekādus pārkāpumus RTAB darbībā.

Rīgas domes priekšsēdētājs Burovs ar savas preses sekretāres starpniecību informēja, ka valdes priekšsēdētāja nomaiņa notikusi likumīgi. Taču viņš atteicās komentēt Grīnvalda apgalvojumus par mēra mēģinājumiem ietekmēt biroja līdzekļu izmantošanu.

Turpmāk RTAB valdē darbosies Jenzis, pašreizējā valdes locekle Ieva Lasmane, un februāra vidū viņiem pievienosies pašreizējā Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre Eva Juhņēviča.

KONTEKSTS:

KNAB pagājušā gada pavasarī sāka kriminālprocesu pret Rīgas domes nodibinājuma RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

Informācijas ieguvē KNAB cieši sadarbojās ar Valsts kontroli. Tā 13. maijā, paziņoja, ka divos Rīgas nodibinājumos – RTAB un "riga.lv" – trīs gadu laikā nesaimnieciski iztērēti vairāk nekā 20 miljoni eiro rīdzinieku naudas.

RTAB valdes loceklis Maksims Tolstojs KNAB kratīšanās laikā atradās komandējumā ārpus Latvijas, bet no tā neatgriezās, jo bija saslimis. RTAB valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča un valdes loceklis Maksims Tolstojs vēlāk iesniedza atlūgumus, informēja RTAB.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt