Ārpus Rīgas

Rudbāržu internātpamatskolas 39 bērniem ar problēmām jāmeklē cita mājvieta

Ārpus Rīgas

Patvaļīga būvniecība Rēzeknes novadā notiek likuma nezināšanas dēļ

“Neatkarīgo Tukuma Ziņu” redaktore Ivonna Plaude par Tukuma slimnīcu

Tukuma slimnīcā bažas palikt bez iespējas sniegt reālu medicīnisko palīdzību

Par iespējamo medicīnas reformu, kas varētu noteikt, ka mazajās slimnīcās netiks sniegti pakalpojumi, kur speciālistiem trūkst pieredzes, norūpējusies Tukuma slimnīca, Latvijas Radio vēstīja laikraksta „Neatkarīgās Tukuma Ziņas” redaktore Ivonna Plaude. Viņa atzina, ka Tukumā vairāk nekā 10 000 cilvēku paliks bez reālās medicīniskās palīdzības.

Pēc Pasaules Bankas veiktā pētījuma "Slimnīcu apjomi un aprūpes kvalitāte Latvijā" secināts, ka Latvijā sarežģītas operācijas nereti tiek veiktas salīdzinoši mazākās slimnīcās. Turklāt šīs sarežģītās operācijas mēdz veikt ārsti, kuri līdzīga veida manipulācijas izdara vien dažas reizes gadā.

Tukuma slimnīcas direktore Dzintra Rabkeviča apliecinājusi, ka ik dienas slimnīcas uzņemšanas nodaļā nonāk 30 pacienti. Brīvdienās šis skaits divkāršojas.

„Slimnīcas terapijas un neiroloģijas nodaļas ir pārpildītas. Uzņemšanas nodaļas, kā atzīst direktore, strādā ar totāliem zaudējumiem tieši tāpēc, ka tur cilvēki vēršas pēc palīdzības vispirms, bet par viņu ārstēšanu pilnā apjomā samaksāts netiek,” atzina Plaude.

Šī gada astoņos mēnešos slimnīcā ārstēti 3312 pacienti, bet valsts samaksājusi par 2296.

Tāpat Tukuma slimnīcai pārmetot kvalitātes trūkumu, lai gan slimnīcas novērtējums neesot veikts, atzina redaktore. Neskatoties uz to,  daudziem no sirdzējiem Tukumā ir izglābta dzīvība un pacienti veiksmīgi izārstēti. Turklāt Tukuma slimnīcā ik nedēļas nonākot cilvēki, kas cietuši auto avārijās.

Pārveidojot Tukuma slimnīcu, bez reālas medicīniskās palīdzības akūtos gadījumos paliks vismaz trīs pansionātu iemītnieki, atzina redaktore.

„Kāda smagā autoavārijā cietusī stāstīja, ka Tukumā pie stacijas viņu ātrie paņēmuši aizdomās par kakla lūzumu, uzlika šinu un sūtīja prom uz Rīgu. Cietušie pacienti, neskatoties uz to, kādi ir laikapstākļi, pie Lielupes tilta būvmateriālu veikala „Kurši” stāvlaukumā tiek "pārkrauti" no mūsu puses ātrās palīdzības mašīnas uz Rīgas brigādes mašīnu un tālāk aizvesti uz Rīgas slimnīcu,” stāstīja Plaude.

Jau ziņots, ka pēc Pasaules Bankas veiktā pētījuma, tuvāko 3-4 gadu laikā gaidāmas izmaiņas stacionārajā aprūpē un pacientu plūsmā, kas nozīmē, ka atsevišķās vietās, kur nav pieredzējušu speciālistu un atbilstošas aparatūras, .netiks sniegti pakalpojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt