4. studija

4. studija

4. studija

Pasažieri, pircēji un klienti kļūst arvien agresīvāki.

Kāpēc jāmaksā par siltumapgādes sistēmas uzturēšanu, ja mājā nav apkures?

Tukumā iedzīvotāji mājā bez apkures nemierā par rēķiniem siltumapgādes sistēmai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Tukumā kādā 18 dzīvokļu namā vairākiem īpašniekiem nav skaidrs, kā tiek aprēķināta maksa par komunālajiem pakalpojumiem, jo centralizētā apkures sistēma nav pieslēgta, bet par siltumapgādes sistēmas uzturēšanu ir jāmaksā. Nama apsaimniekotāji teju tūkstoš eiro rēķinus pamato ar nepieciešamību uzturēt skursteņus.

Mājas iedzīvotāja Žanna Gaile uzsver, ka siltumapgādi vispār nesaņem, jo pilsētas centrālās apkures nav. Apsaimniekotāja SIA “Jauntukums” valdes sastāvs 2017.gadā mainījās, un kopš tā laika rēķini uzreiz esot pieauguši.

SIA “Jauntukums” valdes loceklis Ēriks Timpars paskaidroja, ka mājā ir 32 skursteņi, kas pēc Ministru kabineta noteikumiem regulāri jāapseko un jāveic noteikti darbi. Katru gadu skursteņi ir jātīra, lai sistēma būtu droša, bet mājā tie esot ārkārtīgi bēdīgā stāvoklī. Mājas nauda siltumapgādei 2019.gadā tērēta skursteņu kārtējos remontos un apsekošanas darbos, sacīja Timpars.

Mājā maksājums par apsaimniekošanu nav mainījies, bet par komunālajiem pakalpojumiem kļūst arvien lielāks. Nav arī skaidrs, kā to aprēķina un par ko tieši tiek maksāts.

Mājas iedzīvotāja Inga Tīrmane saka, ka jautājums ir par uzkrājumu fondu. Apsaimniekotāji neesot spējuši paskaidrot, kam tērēs naudu no uzkrājumu fonda. Tīrmane ir neapmierināta, jo uzkrājumu fonda dēļ viņas maksājums par dzīvokli divkāršojas. 

Iedzīvotājiem ir jārēķinās ar krietni lielākiem tēriņiem, jo mājai nepieciešami uzkrājumi.

Te gan jāpiebilst, ka iedzīvotāji par to nav lēmuši, bet uzkrājumu fondā jāmaksā 0,413 eiro par kvadrātmetru.

Timpars gan uzsver, ka nauda jākrāj, lai šajā mājā varētu veikt kapitālos vai plānotos remontdarbus. Apsaimniekotājs apzinās, ka maksājums nav mazs, bet iebildumu pret no neesot bijis.

Te jāpiebilst, ka apsaimniekotājs bez mājas iedzīvotāju ziņas noteica, cik liela summa par kvadrātmetru būs jāiemaksā uzkrājuma veidošanai. Tiesa, iedzīvotājiem ir tiesības lemt un atteikties veidot uzkrājumu vai arī noteikt citu maksājamo summu. Tomēr apsaimniekotājs uzsver, ka mājai uzkrājums ir nepieciešams, lai savestu kārtībā skursteņus un daudz ko citu.

Mājas iedzīvotāja Inga Tīrmane ir neapmierināta, ka

tāmēs nav atšifrējumu, cik un kam nauda aiziet.

Arī apsaimniekotājs piekrīt, ka tāmes iedzīvotājiem ir pārāk grūti saprotamas un viņiem nav skaidrs, kur nauda īsti aizceļo. Uzņēmumā strādā problēmas risinājumam un meklē, kā saprotamāk komunicēt un atspoguļot dažādus jautājumus.

Iedzīvotāji var lemt gan par citu summu, ko maksāt mājas uzkrājumā, gan lūgt apsaimniekotāju detalizētāk izskaidrot un atšifrēt, par ko tiek maksāts. Ja mājai nav centralizētas apkures, bet jāmaksā par siltumapgādes sistēmas uzturēšanu, neskaidrības un aizdomas ātri vien var rasties. Tomēr jāatceras, ka par īpašumu atbild paši īpašnieki un nepieciešamo remontdarbu izmaksas pašiem arī ir jāsedz. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti