Troickis: Lēmums neielaist Latvijā trīs Krievijas māksliniekus bija muļķīgs

Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča („Vienotība”) lēmums uz nenoteiktu laiku ieceļošanas aizlieguma Latvijā sarakstā iekļaut dziedātājus Oļegu Gazmanovu, Josifu Kobzonu un Valēriju bijis muļķīgs, Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" pauda žurnālists un Krievijas varas opozicionārs Artēmijs Troickis.

"Tas bija muļķīgs lēmums - cīnīties ar māksliniekiem ir pārāk sīks mērķis valsts aparātam. Latvija un Ukraina, neļaujot māksliniekiem uzstāties, rīkojas kā Krievija,  tā ir nožēlojama prakse," savu viedokli pamatoja Troickis.

Mūzikas žurnālists pauda nostāju, ka uzstāšanās tiesības būtu jāliedz cilvēkiem, kas publiski nodarbojas ar propagandu televīzijā, ne māksliniekiem, kuru daiļrades galvenais uzdevums ir būt godīgiem pret sevi. Savukārt, komentējot Gazmanova, Kobzona un Valērijas atbildes reakciju Krievijas televīzijas raidījumā, izmantojot Raimonda Paula dziesmas melodiju, Troickis ieteica komponistam vērsties tiesā, aizstāvot savas autortiesības.

Sarunā Troickis vēstīja arī par kopējo Baltijas tēlu Krievijas tautas apziņā, sakot, ka Baltijas valstis tajā neieņem pārāk lielu vietu. Vispirms Krievijas tautu nodarbina domas par ASV un Ukrainu.

"Baltijas valstis, ņemot vērā vidējo iedzīvotāju sastāvu, saistās ar propagandas tematiem," Troickis komentēja.

Ziņots, ka jūlijā, neilgi pirms konkursa „Jaunais vilnis” sākuma, Rinkēvičs liedza Krievijā un krievu valodā runājošajā pasaulē populāriem māksliniekiem iebraukt Latvijā. Visi trīs par to pauda nepatīkamu pārsteigumu. Turklāt Kobzons decembrī rosināja Latvijas Satversmes tiesu pārskatīt Rinkēviča pieņemto lēmumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti