Trim maksātnespējas administratoriem atņem sertifikātus

Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija šā gada pirmajos mēnešos par sistemātiskiem normatīvo aktu pārkāpumiem un administratora pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu maksātnespējas procesos izbeigusi sertifikātu darbību trim maksātnespējas procesa administratoriem.

Sertifikāta darbība izbeigta Ervīnam Polim, Lindai Zvaignzekalnei un Sergejam Ivanovam. 

Administratoru asociācijas Sertifikācijas centra vadītāja Inese Aleksejuka informē, ka konkrētajos gadījumos atbilstoši tiesas konstatētajam administratoru pārkāpumi radījuši neatgriezenisku kaitējumu maksātnespējas procesu efektivitātei un uzticamībai.

Asociācijā norāda, ka sertifikāta darbības izbeigšana ir galējs piespiedu līdzeklis gadījumos, kad administrators sistemātiski nenodrošina maksātnespējas procesa regulējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu.

Ervīnam Polim sertifikāta darbība izbeigta saistībā ar normatīvo aktu prasību neievērošanu un ļaunprātīgu savu pilnvaru izmantošanu kādā fiziskās personas maksātnespējas procesā, novilcinot kreditoram pienākošos līdzekļu izmaksu un liedzot fiziskajai personai īstenot savas tiesības. Tādēļ Polis, ņemot vērā viņa neattaisnojamo bezdarbību un radīto neatgriezenisko kaitējumu, ar tiesas lēmumu tika atcelts no maksātnespējas procesa, kas šajā gadījumā kalpoja par pamatu sertifikāta darbības izbeigšanai. 

Savukārt Linda Zvaigznekalne par pieļautajiem normatīvo aktu pārkāpumiem pēdējo divu sertifikāta darbības gadu laikā ar tiesas lēmumu atcelta no trim maksātnespējas procesiem. Vienā maksātnespējas procesā Zvaigznekalne bija vilcinājusi bankrota procedūras pabeigšanu un parādnieka saistību dzēšanas plāna apstiprināšanu. Maksātnespējas administrācija un tiesa vairākkārt konstatējusi Zvaigznekalnes sistemātiskus normatīvo aktu prasību pārkāpumus, kavējot maksātnespējas procesu norisi un uzraudzību, kā arī nenodrošinot likumā noteikto mērķu īstenošanu savā lietvedībā esošajos maksātnespējas procesos.

Sergejam Ivanovam sertifikāta darbība izbeigta, pamatojoties uz apstākli, ka tiesa atcēlusi viņu no pienākumu pildīšanas saistībā ar ļaunprātīgu pilnvaru izmantošanu kādā juridiskas personas maksātnespējas procesā. Tiesa konstatēja administratora personisku ieinteresētību un interešu konflikta situāciju, kas radīja pamatotas šaubas par objektivitāti. Tāpat tiesa konstatēja administratoram piešķirto pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu šajā maksātnespējas procesā. Administrators bija panācis savas atlīdzības noteikšanu 80 procentu apmērā no atgūtās mantas, ko tiesa konkrētajā gadījumā atzina par pretēju Maksātnespējas likuma mērķim. Tāpat tiesa atzina, ka kreditori tikuši apzināti maldināti par patieso atlīdzības apmēru un ka administrators apzināti radījis situāciju, kurā maksātnespējas procesā iesaistītās personas netiek informētas par tā norisi. 

Kā norāda asociācijā, saskaņā ar Maksātnespējas likumu administratora sertifikāta darbību izbeidz, ja tiesa ir atcēlusi administratoru, konstatējot ļaunprātīgu pilnvaru izmantošanu. Lēmumu par sertifikāta darbības izbeigšanu var pieņemt, ja pēdējo divu sertifikāta darbības gadu laikā tiesa par normatīvo aktu pārkāpumiem ir divas reizes atcēlusi administratoru no viņa pienākumu pildīšanās. Tāpat kopš šā gada 1.marta lēmumu par sertifikāta darbības izbeigšanu var pieņemt, ja administrators pieļāvis administratoru profesionālās ētikas kodeksa normu rupju pārkāpumu.

Šobrīd maksātnespējas procesa administratora profesijā praktizē 333 personas, savukārt atbilstoši maksātnespējas reģistra datiem šobrīd Latvijā ir ap 6000 aktīvu maksātnespējas procesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt