Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā pacientu plūsma pieaugusi par 70%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā pacientu plūsma pieaugusi par 70%. Tas ievērojami palielinājis laiku, kas nepieciešams katra pacienta izmeklēšanai un tālākai ārstēšanai, informēja Latvijas Radio.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā pacientu plūsma pieaugusi par 70%
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Ņemot vērā ārkārtas situāciju, slimnīca aicinājusi iedzīvotājus būt īpaši atbildīgiem pret savu drošību un veselību, kā arī nebūt pārgalvīgiem un būt īpaši piesardzīgiem, lietojot alkoholu.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca saskaras ar palielinātu darba apjomu galvenokārt tādēļ, ka vēl novembra sākumā Rīgas 2. slimnīca, kura specializējusies traumatoloģijā, tika teju pilnībā pārveidota par Covid-19 pacientu aprūpes slimnīcu.

Šobrīd Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca ir vienīgā veselības aprūpes iestāde, kur nonāk pacienti ar dažādām traumām.

Slimnīca prognozējusi, ka traumu skaits varētu pieaugt līdz ar mājsēdes atcelšanu 15. novembrī, tādēļ jau iepriekš mediķi lūdz apzināties, ka šajā laikā ir īpaši svarīgi nebūt pārgalvīgiem, lai mazinātu iespēju nonākt traumatoloģijas slimnīcā, kura jau tā šobrīd saskaras ar pacientu pārplūdumu.

KONTEKSTS:

Galvaspilsētas pārziņā esošā 2. slimnīca, kura ikdienā ārstēja traumu pacientus, pārtapusi Covid-19 stacionārā. No Stradiņa slimnīcas tajā tiek nogādāti vidēji smagi Covid-19 pacienti, kuriem nav nepieciešama intensīvā aprūpe.

Latvijā slimnīcās jau pārsniegta Covid-19 slimnieku uzņemšanas kapacitāte. Tādēļ Rīgas dome nolēma, ka galvaspilsētas pašvaldības pārziņā esošajās slimnīcās tiks izveidotas gultas vismaz 300 Covid-19 pacietiem. Pēc epidemioloģiskās situācijas uzlabošanās plānots slimnīcu darbu atjaunot ierastajā režīmā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti