Panorāma

Panorāma

Panorāma

J. Jurašu lūdz izdot kriminālvajāšanai

Noliedz algu maksāšanu aploksnēs ģimenes uzņēmumā

Topošā labklājības ministre noliedz «aplokšņu algas» ģimenes uzņēmumā

Topošās valdības labklājības ministres Ramonas Petravičas ("KPV LV") vārds medijos izskanējis saistībā ar iespējamu aplokšņu algu maksāšanu viņas vīram piederošajā uzņēmumā SIA "Monēta". Valsts ieņēmumu dienests (VID) vēl pagājušajā vasarā saņēmis anonīmu sūdzību par šī uzņēmuma darbību. Pati topošā ministre izvairīšanos no nodokļu nomaksas noliedz un negatīvo publicitāti saista ar savu iesaistīšanos politikā.

Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens" algu izmaksu potenciālo deputātu uzņēmumos vērtēja vēl pirms Saeimas vēlēšanām. Līdztekus virknei citu nākamo tautas kalpu, uzmanību piesaistīja arī nu jau topošā labklājības ministre no partijas "KPV LV" – Ramona Petraviča. Viņa darbojās kā finanšu vadītāja vīram piederošā uzņēmumā SIA "Monēta". Patraviča tad apgalvoja, ka uzņēmumā "aplokšņu algas" netiek maksātas. 

Izrādās, vēl pirms tam, 2018. gada vasarā, Valsts ieņēmumu dienests (VID) saņēmis kādu anonīmu sūdzību par SIA "Monēta" darbu. Neko vairāk, arī sūdzības saturu, VID neatklāj, bet, nekomentējot konkrēto uzņēmumu, atzīst – atalgojums, kas ievērojami zemāks par nozarē vidējo, ir aizdomīgs.

"Ja šie ir algas nodokļu nomaksas riski, šeit varētu būt, iespējams, izvairīšanās un ir saskatāms aplokšņu algas risks," atzina VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Borance.

SIA "Monēta" darbojas Saldus novadā, uzņēmumam pieder pieci pārtikas un rūpniecības preču veikali un  pēc publiskos reģistros atrodamajām ziņām uzņēmumā strādā kopumā 26 darbinieki.

2017. gadā uzņēmums valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās samaksājis nepilnus 40 000 eiro. Izdalot šo summu ar darbinieku skaitu un sadalot uz 12 mēnešiem, iegūst, ka vidēji par vienu darbinieku mēnesī sociālajās iemaksās SIA "Monēta" samaksājusi nepilnus 128 eiro. Un atbilstoši 2017.gada nodokļu sistēmai šī summa sakrīt ar sociālās iemaksas apmēru no tā gada minimālās algas.

Vai darbiniekiem piemaksāts vēl arī aploksnē? Bez kameras klātbūtnes LTV uzdeva šo jautājumu vairāku SIA "Monēta" veikalu pārdēvējiem. Pārdevējas divos SIA "Monēta" veikalos "aplokšņu algu" maksāšanu noliedza.

Pati Petraviča aplokšņu algu maksāšanu noliedz un publiskajā telpā izskanējušo informāciju dēvē par pasūtījumu.

"Šajā brīdī, kad es esmu nokļuvusi uz politiskās skatuves, gan šādi ziņojumi, iespējams, ka parādās.

Gan pret šito nodokļu reformu, gan pret VID esam vērsušies, un, protams, tas tagad nāk atpakaļ kā atmaksa," uzskata politiķe.

To, vai SIA "Monēta" veikta pārbaude, VID neatklāja. Petraviča vēl vērtēšot, vai prasīt VID skaidrojumus par saņemto sūdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti