Tieslietu ministrs: Magoņa un Osinovska lietas virzība tiesā ir nepieņemama

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Bijušā “Latvijas dzelzceļa” šefa Uģa Magoņa un uzņēmēja Oļega Osinovska iespējamās korupcijas lietas virzība tiesā ir nepieņemama. Un tas ir iemesls tam, kāds ir sprieduma rezultāts, uzskata tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija).

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns
00:00 / 00:53
Lejuplādēt

“Situācijā, kad ir skaļa lieta, ir sabiedrības uzmanību raisoša lieta un ar diezgan lielām sekām uz sabiedrības uzticamību tiesu sistēmai vispār, šī lieta nonāk tiesnešu apzinātas rīcības rezultātā pie tiesneša, par kuru jau ilgstoši fakti bija zināmi un paši tiesneši to konstatējuši, ka tiesnesis ir ne ar augstāko reputāciju tiesu sistēmā un ne ar labāko profesionālo novērtējumu. Notika tiesnešu profesionālās darbības novērtējums, un šis novērtējums [Jansonam] bija negatīvs. Lai varētu atstādināt tiesnesi no turpmākā darba, ir jābūt diviem negatīviem novērtējumiem.

Manā ieskatā otrai novērtēšanai būtu jābūt pirms šāda sprieduma taisīšanas,” sacīja Bordāns.

Ministrs norādīja – labā ziņa, ka pastāv apelācijas instance. Pēc tās viņš lems, vai būs krimināllietas tiesneša Kārļa Jansona darba kvalitātes izvērtēšana jānodod Tiesnešu disciplinārkolēģijai.

Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšsēdētāja vietniece tiesnese Alla Šilova Latvijas Radio norādīja, ka disciplinārkolēģija nav tiesīga pievērsties tiesneša attaisnojošajam spriedumam, turklāt tas nav likumīgi stājies spēkā. Personu loks, kuras var izvērtēt tiesnešu darbību likumību, ir salīdzinoši šaurs. To var vērtēt, piemēram, tieslietu ministrs.

Tikmēr Osinovska advokāte Jeļena Kvjatkovska paziņojumā medijiem norādīja, ka tiesu sistēmai jābūt brīvai no politiska spiediena. Viņa uzsvēra, ka Osinovskis nav darījis neko pretlikumīgu. Proti, Osinovskis esot bijis gatavs maksāt komisijas maksu, lai glābtu “iestrēgušu” 40 miljonu eiro līgumu ar pasūtītājiem Krievijā un šim nolūkam vēlējās izmantot Magoņa privātās attiecības un kontaktus Krievijā. Nauda esot legāla ar izsekojamu izcelsmi.

Viņa arī kritizēja Bordāna partijas biedru Juri Jurašu, kurš savulaik bijis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieks. “Mēs patiešām ceram, ka Magoņa lieta nekļūs par ieroci, ar ko tiek piesegtas viena politiķa personiskās paviršības un glābta āda, lai izvairītos no soda citā kriminālprocesā,” paziņojumā medijiem norādīja Kvjatkovska.

KONTEKSTS:

Vidzemes rajona tiesas Limbažos tiesnesis Kārlis Jansons, kurš, izskatot pirmajā instancē bijušā „Latvija dzelzceļa” šefa Uģa Magoņa un Igaunijas miljonāra Oļega Osinovska kukuļošanas lietu, viņus attaisnoja, iepriekš vairākkārt nonācis Tiesnešu disciplinārkolēģijas redzeslokā un saņēmis sodus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti