Pēcpusdiena

Aktivizējušās lapsenes. Kā rīkoties, ja kukainis iedzeļ?

Pēcpusdiena

Valsts ieņēmumu dienests aicina izmantot jaunus e-pakalpojumus

Rosina reizi gadā piemaksāt pensionāriem no bērnu maksātajiem nodokļiem

Tiesībsargs: Iecere «bērnu nodokļi – pensionāriem» ir diskriminējoša

Tiesībsargs Juris Jansons kritizē Labklājības ministrijas ieceri nākotnē novirzīt daļu no bērnu nomaksātā sociālā nodokļa ikgadējai piemaksai pie pensijas viņu vecākiem, jo tā būtu diskriminācija.

Jansons Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” pauda, ka, jau tikai uzklausot šo ieceri, saskatāms pārkāpums, jo tādā veidā diskriminēs pensionārus, kuriem dažādu iemeslu dēļ nav bērnu vai bērni ir miruši.

Jansons pauda, ka daudzi pensionāri dzīvo trūkumā, “uz izdzīvošanas robežas”, ministrijas iecerētā piemaksa būtu tikai piliens jūrā, un būtu jāskatās uz visu pensijas sistēmu kopā, lai pensionāri nedzīvotu necienīgos apstākļos.  

Jansons apšaubīja, ka ministrijas iecere nonāks līdz likumprojektam. 

Demogrāfs Ilmārs Mežs gan raidījumam “Pēcpusdiena” sacīja, ka Latvijā daudzas labas lietas iekustina tikai priekšvēlēšanu gaisotnē, un, lai gan ar šo vienu priekšlikumu nevar atrisināt visu mazturīgo pensionāru problēmu, tomēr tas būtu labs solis.

Pēc Meža domām, tas varētu likt cilvēkiem aizdomāties par nodokļu nomaksu. Viņš arī pieļāva – ja tas veicinās nodokļu maksāšanu, tad piemaksai būtu jābūt lielākai, nevis tikai simboliskai.  

KONTEKSTS: 

Labklājības ministrija (LM) iesniegusi valdībai informatīvo ziņojumu ar priekšlikumu ieviest jaunas piemaksas - pensijai piemaksāt 1% no strādājošo bērnu sociālās apdrošināšanas iemaksām. Piemēram, ja mēneša alga ir 500 eiro, viens vecāks saņemtu reizi gadā piemaksu – 60 eiro. Piemaksas saņemtu tikai sociālā nodokļa maksātāju vecāki - pensionāri, turklāt bērns varētu izvēlēties, kuram vecākam maksāt, var maksāt arī abiem. 

Ministrijas priekšlikumu vēl vērtēs ministrijas, tad skatīs valdība. Ja ieceri atbalstīs, to plāno iekļaut 2019.gada budžeta paketē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti