Panorāma

Latvijas karavīru misija Irākā turpinās, mācības pārtrauktas

Panorāma

Siguldā negaidītas pārbaudes ietver līgumā

Bēguļo līdz noilgumam

Stabiņas advokāts prasa tiesai izbeigt lietu noilguma dēļ

Kukuļņemšanā apsūdzētā Ārija Stabiņa, kura pēc ilgstošas izvairīšanās no varasiestādēm pērn stājās tiesas priekšā, mainījusi aizstāvības pozīciju, un viņas advokāts lūdz izbeigt lietu noilguma dēļ.

Pērn aprīlī Stabiņa pēc ilgstošas izvairīšanās no varasiestādēm beidzot stājās tiesas priekšā. Toreiz viņa atzina vainu sev inkriminētajos noziegumos un vēlējās slēgt vienošanos ar prokuratūru par izciešamo sodu.

Prokurors Arvis Miglāns prasīja tiesai noteikt vairāk nekā divu gadu cietumsodu Stabiņai. Taču vienošanās ar prokuroru nenotika.

“Stabiņas kundze pat neatnāca, atnāca jauna aizstāvība ar jaunu savu pozīciju,” stāstīja Miglāns.  

Stabiņai lietā ir mainījies advokāts - Didzis Vilemsons. Un viņai ir jauna aizstāvības pozīcija: apsūdzēto nevarot sodīt, jo ir iestājies noilgums.  

Advokāts norādīja, ka, lai arī Stabiņa vainu atzīst, lietā iestājies noilgums, tāpēc viņu nevar sodīt. Arī tas, ka lietu nevarēja izskatīt, jo Stabiņa izvairījās no tiesas bēguļojot, neesot jāņem vērā, jo “kriminālprocesa likums skaidri un gaiši pasaka, kā ir jārīkojas procesa virzītājam, ja iesaistītā persona, šajā gadījumā apsūdzētā persona, nav sasniedzama”,  tad vajadzēja apturēt kriminālprocesu. “

Jautājums ir prokuroram Miglāna kungam, ko viņš ir darījis?” norādīja advokāts.

Miglāns advokāta teikto, ka prokurora kļūdas dēļ Stabiņa vairs nav sodāma, kategoriski noliedz.

“Nekāds noilgums tur nav iestājies, tas ir advokāta izdomājums,” sacīja prokurors.

Advokāta pieteikumu lietu izbeigt noilguma dēļ skatīs tiesvedības beigās, tāpēc tomēr jāiet cauri visam tiesas procesam. Pirmdien, 6.janvārī, tiesas sēde nenotika, jo uz to neieradās lieciniece. Nākamā sēde paredzēta februārī.

“Lieta ir apjomīga, ļoti daudz liecinieku, ļoti daudz ierakstu,  divi sējumi tikai ar skaņu ierakstu ekspertīzi,” norādīja prokurors.

Stabiņas aizstāvis lietas prokuroram pieteicis noraidījumu. Tiesa gan to nav apmierinājusi, bet advokāts vēl aizvien ir pārliecināts, ka prokurors Miglāns ir interešu konfliktā, jo šajā lietā saņēmis sodu par Stabiņai pēc atgriešanās no Ēģiptes neatbilstoši likumam noteikto drošības līdzekli – divu mēnešu apcietinājumu.

Stabiņas aizstāvis sola saistībā ar viņa klientes nelikumīgu aizturēšanu vērsties gan Latvijas, gan Eiropas tiesā, un, ja prasības pieņems, to minēt kā jaunu apstākli, lai atkārtoti izteiktu prokuroram noraidījumu. 

KONTEKSTS:

Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes priekšnieci Āriju Stabiņu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizturēja 2012. gada rudenī. Iemesls –  ilgstoša kukuļņemšana apmaiņā pret pašvaldības dzīvokļu rindas ietekmēšanu. Ģenerālprokuratūra Stabiņai inkriminē kukuļu saņemšanu vairāk nekā 6000 eiro apmērā.

Otras aizturētās – Ļenas Paščenkovas – lietu izdalīja atsevišķi, jo Stabiņa pazuda – 2013. gada vasarā viņu nācās izsludināt starptautiskā meklēšanā. Valsts policija Stabiņu meklēja piecus gadus, līdz pērnā gada novembrī viņu aizturēja Ēģiptes varasiestādes, izraidot uz Latviju. Šeit Stabiņu apcietināja.

Apcietinājumā Stabiņa pavadīja trīs mēnešus, līdz bija beidzies tiesību ierobežošanas termiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt