Tiesībsarga birojs īsteno projektu, lai veicinātu skolēnu izpratni par vēlēšanām

Skolēnu vēlēšanu pratība ir nepietiekamā līmenī, un tā ir jāpilnveido. Tā secinājuši tiesībsarga biroja darbinieki pēc viesošanās dažādās Latvijas skolās šī gada pavasarī.

Tiesībsarga biroja pārstāve Santa TivaņenkovaElla Semjonova

  Kā stāstīja Tiesībsarga biroja Pilsonisko un politisko tiesību nodaļas juridiskā padomniece Santa Tivaņenkova, ik gadu vēlēšanas tiesības iegūst aptuveni 20 tūkstoši jauniešu, tomēr savas balss nozīmi daudzi no viņiem nenovērtē. Tāpēc izglītošana būtu jāsāk skolā.

  „Teorētiski šo jautājumu var aktualizēt arī klases audzinātāji audzināšanas stundās. To var aktualizēt arī skolas, piemēram, vidusskolnieku kopīgā pasākumā, kur politologi nāk un stāsta par vēlēšanu procesu.

  Jāapzinās, ka mums būtu jāstrādā pie tā, lai vēlētāju skaits vēlēšanās, nevis iet mazumā, bet palielinās.

  Tā tendence šobrīd visā pasaulē ir, ka jauno vēlētāju skaits samazinās. Lai mēs izvairītos no šīm lamatām, mums būtu jāstrādā ar jauno paaudzi, jāmāca, ka uz vēlēšanām ir jāiet. Tas ir pienākums, lai arī mūsu Satversmē tas ir nostiprināts kā tiesības,” stāstīja Tivaņenkova.

  Īpašā projektā birojs aicina skolotājus, jo īpaši sociālo zinību, kā arī politikas un tiesību priekšmetos, piedalīties semināros reģionālajās augstskolās. 20.augustā seminārs notiks Latvijas Universitātē. Līdz mēneša beigām lekcijas notiks Rēzeknē, Valmierā, Talsos, Jēkabpilī un Liepājā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti