Tiesai nodod lietu pret Talsu novada izpilddirektori Krēķi saistībā ar iespējamu pabalstu nelikumīgu izmaksu 

Prokuratūra nodevusi Kurzemes rajona tiesai krimināllietu Talsu novada pašvaldības izpilddirektores Ievas Krēķes apsūdzībā par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā saistībā ar pabalstu nelikumīgu izmaksu pašvaldībā, informēja prokuratūra.

Apsūdzētā Talsu novada pašvaldības izpilddirektore, būdama valsts amatpersona, šā gada vasarā ar diviem Talsu novada pašvaldības darbiniekiem noslēdza vienošanos par darba tiesisko attiecību izbeigšanu pēc pušu vienošanās. Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, izbeidzot darba tiesiskās attiecības pēc savstarpējas vienošanās, atlaišanas pabalstu var izmaksāt viena mēneša vidējās izpeļņas apmērā, taču apsūdzētā katram no minētajiem darbiniekiem apņēmās izmaksāt atlaišanas kompensāciju četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā. 

Tādējādi apsūdzētā Talsu novada pašvaldības izpilddirektore, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, ar ko viņai piešķirtas ekskluzīvas tiesības vienpersoniski pieņemt lēmumus par līgumu un vienošanās slēgšanu, tīši izšķērdēja Talsu novada pašvaldības finanšu līdzekļus, nodarot tai materiālos zaudējumus 11 777,71 eiro.  

Apsūdzētā persona savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā neatzīst.

Par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā var piemērot brīvības atņemšanu līdz četriem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai naudas sodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

KONTEKSTS:

Krēķes lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti