KNAB rosina sākt kriminālvajāšanu pret Talsu novada izpilddirektori Krēķi

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret kādas pašvaldības izpilddirektori par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, ar ko radīts būtisks kaitējums attiecīgajai pašvaldībai, informēja KNAB.

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret Talsu novada izpilddirektori Krēķi

KNAB kriminālprocesu sāka šī gada 12. augustā.

Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija liecina, ka kriminālvajāšanu prasa pret Talsu novada izpilddirektori Ievu Krēķi, kura no jūlija beigām atrodas attaisnotā prombūtnē.

Krēķe, atbildot uz jautājumu, vai iesaistīta KNAB izmeklētajā kriminālprocesā, aicināja sazināties ar savu advokātu. Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Krēķe atrodas attaisnotā prombūtnē un viņas vietā uz laiku amatā apstiprināta pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Dace Zeļģe. Tas bija vajadzīgs, jo novada priekšsēdētāja Sandra Pētersone (Nacionālā apvienība) bija lūgusi Krēķi atstāt amatu. Jūlija beigās amatu gan atstāja izpilddirektores vietnieks attīstības plānošanas un nekustamā īpašuma jautājumos Arvis Lagzdiņš un izpilddirektores vietniece administratīvajos un finanšu jautājumos Evita Veide.

Pētersone aģentūrai LETA apstiprināja, ka viņa ir informēta, ka KNAB ir rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret Talsu novada izpilddirektori Krēķi, bet atteicās sniegt plašākus komentārus.

Nelikumīgas kompensācijas pašvaldības darbiniekiem

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtie pierādījumi liecina, ka valsts amatpersona, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, nelikumīgi panāca citu personu materiālā stāvokļa uzlabošanu.

Valsts amatpersona parakstīja tādus dokumentus, uz kuru pamata diviem pašvaldības darbiniekiem tika aprēķināta un izmaksāta nelikumīga kompensācija par darba tiesisko attiecību izbeigšanu. Šī kompensācija pārsniedza pieļaujamo apmēru par gandrīz 12 tūkstošiem eiro. Valsts amatpersonas iespējamās noziedzīgās darbības rezultātā pašvaldībai nodarīts kopumā 11 777,71 eiro kaitējums.  

KNAB, nosūtot krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, noslēdzis attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājam jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti