Tiesa noraida Sprūda krimināllietā pieteikto noraidījumu prokuroram

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa otrdien, 29. janvārī, noraidīja bijušā maksātnespējas administratora Māra Sprūda pieteikto noraidījumu prokuroram Uldim Cinkmanim, kurš ir viens no diviem prokuroriem lietā par piesavināšanos, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un izspiešanu organizētā grupā. Kopā ar Sprūdu apsūdzētas vēl desmit personas.

Tiesas pārstāve Oksana Hvostova
00:00 / 00:14
Lejuplādēt

Tiesas pārstāve Oksana Hvostova norādīja, ka Sprūds piektdien, 25. janvārī, pieteica noraidījumu prokuroram Cinkmanim. Tiesa otrdien, 29. janvārī, pieņēma lēmumu noraidīt Sprūda pieteikto noraidījumu prokuroram. Šis tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Sprūds iepriekš pieteikto noraidījumu pamatojis ar to, ka prokuroram esot personiska nepatika pret viņu, un paudis aizdomas, ka Cinkmanis vēlas izmantot Sprūda krimināllietu karjeras būvēšanai.

KONTEKSTS:

Uz apsūdzēto sola Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā piektdien, 25. janvārī, sēdās bijušais maksātnespējas administrators Sprūds un vēl 10 personas, kuras tiek apsūdzētas izspiešanā un citos noziegumos. Tiesa lietu pēc būtības vēl nesāka skatīt, jo diviem apsūdzētajiem nebija iztulkoti dokumenti. Vienlaikus Sprūds iesniedza noraidījumu pret lietas prokuroru Cinkmani.

Prokuratūra vienā lietā apvienojusi iespējamās nelikumības gan "Trasta komercbankas" likvidācijā, gan uzņēmumu “Peltes īpašumi” un “Dzimtā sēta” maksātnespējas procesos. Līdz ar to apsūdzēto sols ir garš – kopumā apsūdzības celtas 11 personām, tostarp  bijušajam Nacionālās apvienības ģenerālsekretāram Aigaram Lūsim.

Galvenā loma grupējumā bijusi Sprūdam. Prokuratūra uzskata, ka viņš kontrolējis "Trasta komercbankas" maksātnespējas procesu, kaut gan patiesais administrators bija lietā par nolaidību apsūdzētais Ilmārs Krūms. Sprūds Krūmam licis parakstīt atlūgumu bez datuma, kā arī devis norādījumus, kuriem noguldītājiem naudu atmaksāt. Tas deva iespēju Sprūdam izspiest naudu no divām kompānijām, kas lietā atzītas par cietušajiem. Sprūds draudējis, ka nesadarbošanās gadījumā " Trasta komercbankā" atstāto naudu kompānijas neatgūs.

Sprūds apsūdzību noliedz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti